Saar: treenerite roll ühiskonnas vajab senisest suuremat tuge

Kultuuriminister Indrek Saar leiab, et treenerite sotsiaalne mõju väärtuste ja eluks vajalike oskuste edasiandjana on ühiskonnale ilmselt suuremgi kui nende spordispetsiifiline roll, ent see vajab senisest suuremat tuge.

Pilt: Scanpix

Saar: treenerite roll ühiskonnas vajab senisest suuremat tuge

Kultuuriminister Indrek Saar leiab, et treenerite sotsiaalne mõju väärtuste ja eluks vajalike oskuste edasiandjana on ühiskonnale ilmselt suuremgi kui nende spordispetsiifiline roll, ent see vajab senisest suuremat tuge.

"Kui meie püüdleme selle poole, et eurooplased oleksid füüsiliselt aktiivsemad, parema tervise juures, produktiivsemad, hindaksid mitmekesisust ja hoiaksid kõrgel ausa mängu põhimõtet, vastastikust lugupidamist ja meeskonnamängu olulisust – nii spordis kui ka ühiskonnaelus – siis peame me rohkem toetama ja panustama treeneritesse, kes etendavad võtmerolli selle sihi saavutamisel," ütles Saar avades konverentsi pealkirjaga "Treenerite roll ühiskonnas. Lisades väärtust inimeste ellu". 

Tallinnas reedel lõppenud kahepäevasel konverentsil arutasid Euroopa Liidu poliitikakujundajad ja spordiorganisatsioonide esindajad treenerite tegevuse laiema mõju üle tänapäeva ühiskonnas. Arutati ka, mida saavad teha Euroopa Liidu liikmesriigid, et aidata treeneritel oma muutuvat rolli  ja ühiskonna ootusi neile paremini täita. Konverentsil astusid üles Roy Hodgson, Sergio Lara Bercial, Raul Rebane ja mitmed teised selle teema asjatundjad üle maailma.

UEFA tehniline juhendaja, tuntud inglise jalgpallimänedžer ja endine jalgpallur Roy Hodgson märkis oma ettekandes, et riigid peavad treenereid rohkem toetama ja tunnustama nende õpetajarollis.

"See nii-öelda pall on valitsuste väravas, et tunnustada tähtsat rolli, mis on spordil laiemalt, ja panustama treeneritesse, pidades silmas nende ühiskonda harivat rolli paljude sotsiaalsete probleemidega võitlemisel ja ennetamisel. Loodetavasti aitas konverents selle teema lauale tuua ja diskussiooni laiemalt avada," märkis Hodgson.

Rääkides treenerite  tegevuse laiemast sotsiaalsest rollist, ütles kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, et treeneritel on suur mõju kõikides ühiskonnaelu valdkondades.

"Iga hea treener peab olema ka ühiskonnategelane – ei piisa vaid  sellest, et ollakse pädev sportlike oskuste õpetaja," rõhutas Rebane, kes on kettaheitja Gerd Kanteri endine meeskonnajuht.

"On väga oluline, et treenerite tegevust arutatakse eesistumise kontekstis sellisel kõrgel poliitikakujundamise tasandil," rääkis International Council for Coaching Excellence'i (ICCE) esimees Sergio Lara-Bercial.

"Viimaks on treenerite rolli tunnustatud suure mõjurina ühiskonnas, millel on potentsiaali muuta ühiskonda paremaks – teha elu paremaks kõigi jaoks," ütles Lara-Bercial.

Kultuuriministeeriumi sõnu on Eesti valinud treenerite rolli ühiskonnas oma eesistumise põhiteemaks spordis. Treenerite rolli tõstatamine väärtuste ja eluks vajalike oskuste õpetajana, elukvaliteeti tõstvate liikumisharjumuste kujundajana ning ühiskonna sidustajana on liikmesriikide ja Euroopa Liidu tasandil laiemalt aktuaalne ja uudne.

 

 
Laadimine...Laadimine...