Saaremaa karupoegade loodusest eemaldamise osas käib juurdlus

Keskkonnainspektsioon alustas Saaremaal inimestele oma sõprust pakkunud karupoegade loodusest eemaldamise osas väärteomenetluse.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne

Saaremaa karupoegade loodusest eemaldamise osas käib juurdlus

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Keskkonnainspektsioon alustas Saaremaal inimestele oma sõprust pakkunud karupoegade loodusest eemaldamise osas väärteomenetluse.

Sel nädalal Saaremaal palju kõneainet tekitanud kaks karupoega on praeguseks viidud küll mandrile paksu metsa, kuid siiski on õhus küsimus, kuidas nad üldse Saaremaal omapäid jäid. Tegemist on möödunud talvel sündinud umbes poole aasta vanuste karulastega, kes ühe uurimisversiooni järgi võisid omapäi jääda pärast nende ema tapmist, kirjutab Saarte Hääl.

Teatavasti nähti Saaremaal juba eelmisel suvel täiskasvanud karu ja ühe võimalusena võis ta olla tiine ning talvel pojad ilmale tuua. On pakutud, et kui salakütt emakaru maha lasi, võttis ta pisikesed emata jäänud loomalapsed enda juurde ja toitis neid, kuni nad ühel hetkel oma teed läksid ja eelmise reede õhtul Pahapilli külas inimestega tutvust tegema tulid.

Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi ütles eile Vikerraadio saates Uudis+, et mitmele saarlasele peale sunnitud tutvus kahe karupojaga pole sugugi kiitmist väärt.

"See on lausa kuritegelik juhus, et inimestel, seal hulgas minul oli võimalus nendega tutvuda," sõnas Talvi. "Karupojad on kahjuks väga pahatahtliku, väga halva ja rumala inimese poolt rikutud, toidetud, nad on väga harjunud inimestega ja eriti inimeste käest toidu saamisega," rääkis Talvi.

Keskkonnainspektsiooni nõunik Himot Maran ütles, et ka inspektsioonile laekus küllalt viiteid sellele, et karupojad võisid olla loodusest ebaseaduslikult eemaldatud. Sestap alustas keskkonnainspektsioon väärteomenetluse looduskaitseseaduse alusel. "Praegu toimub menetlus, mille käigus kontrollime loomulikult kõiki versioone," sõnas Maran.

Laadimine...Laadimine...