Sadama nõukokku nimetati Kaarlep, Jaaksoo ja Peedu

Rahandusminister Sven Sester nimetas Tallinna Sadama uude nõukogusse ettevõtja Üllar Jaaksoo, audiitor Urmas Kaarlepa ja rahandusministeeriumi asekantsleri Agris Peedu.

Pilt: Scanpix

Sadama nõukokku nimetati Kaarlep, Jaaksoo ja Peedu

Rahandusminister Sven Sester nimetas Tallinna Sadama uude nõukogusse ettevõtja Üllar Jaaksoo, audiitor Urmas Kaarlepa ja rahandusministeeriumi asekantsleri Agris Peedu.

"Minu ettepanekul nimetati Tallinna Sadama nõukogusse Urmas Kaarlep, Üllar Jaaksoo ja Agris Peedu," ütles Sester BNS-ile.

"Nõukogu liikmete valikul lähtusin ühingu nõukogu ees praegu seisvatest ülesannetest, milleks on uute juhtide leidmine ning tarvidus üle vaadata mitmed varasemad tehingud. Uutel nõukogu liikmetel on tarvilikud kogemused nii juhtimise, auditi kui juriidika alal," lisas Sester.

Tallinna Sadama uuteks nõukogu liikmeteks nimetati reedel vandeadvokaat Aare Tark, audiitor Urmas Kaarlep, ettevõtjad Mart Luik ja Üllar Jaaksoo, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Merike Saks ning rahandusministeeriumi asekantsler Agris Peedu.

Aare Tark on rahvusvahelisele äriõigusele keskendunud advokaadibüroo Tark Grunte Sutkiene vanempartner. Urmas Kaarlep on tegutsenud vandeaudiitorina ja on Henley Business Services Estonia OÜ partner ning varasemalt Price Waterhouse Coopersi partner. Mart Luik on ettevõtja. Varem on ta olnud Postimehe vastutav väljaandja, juhtinud TV3 kanaleid Eestis ja Sloveenias ning ettevõtet Venemaal. Ta on mitme ettevõte puhul olnud vastutav reorganiseerimise korraldamise eest.

Üllar Jaaksoo on Now! Innovations tegevjuht ning juhtinud Tele2 Eestit ja Ajakirjade Kirjastust. Merike Saks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler. Ta on varem töötanud siseturu valdkonna asekantslerina. Agris Peedu on rahandusministeeriumi asekantsler. Tal on pikaajaline kogemuse riigi äriühingute ja riigihangete valdkonnas. Varem töötas ta maksu- ja tolliametis peajuristina.

Tallinna Sadama eelmine nõukogu tegi eesotsas endise esimehe Remo Holsmeriga augusti lõpus ettepaneku oma tagasi kutsumiseks ja uue nõukogu ametisse nimetamiseks, seoses Tallinna Sadama endiste juhtide Ain Kaljuranna ja Allan Kiili altkäemaksuvõtmise kahtlusega.

Laadimine...Laadimine...