Sanna Marin: päris ehtne sots

Eestit külastanud Soome uus peaminister Sanna Marin esindab uue ja edumeelse riigijuhi kuvandit.

Pilt: Albert Truuväärt

Sanna Marin: päris ehtne sots (4)

Pealinn

Eestit külastanud Soome uus peaminister Sanna Marin esindab uue ja edumeelse riigijuhi kuvandit.

Tipp-poliitik ei pea tingimata olema vanemas keskeas ja ülikonnas meesterahvas, kelle pääs poliitikasse või kõrgemasse riigiametisse võib olla saanud alguse – nagu Eestis tavaks olnud – mitte võimetest, vaid vajalike inimestega korporatsioonikaaslusest ülikooli päevil.

Marin on taimetoitlane, soovitab vähendada planeedi säästmiseks lihatarbimist, räägib sisepõlemismootorite keelustamisest jne. Ainus, mis tavapärasest rohelisest agendast väljub, on tuumajaamade pooldamine, sest aja jooksul võivat need areneda väga lihtsateks ja ohututeks.

Tõenäoliselt suunataksegi sotsiaaldemokraat Sanna Marini energia Soome-sisesel poliitkokkuleppel pigem välissuhtlusele. Soome on olnud väga osav end maailmas turundama ja kaubandussidemeid sõlmima. Seda enam, et Soome on energeetiliselt niigi kõrgtehnoloogiline, pikalt paika pandud kavadega nii majanduses kui ka üleüldse, mistõttu on isegi peaministril mingeid veelgi järsemaid rohepöördeid korraldada üsna võimatu. Tema auks tuleb muidugi öelda, et kui Eesti sotse saadab visalt mugavus- või šampanjasotside kuvand, siis temale on tööliste mured päriselt korda läinud.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...