SAPTK läheb Tarandi asjas prokuratuuri vastu kohtusse

"Pettumust valmistab tõdemus, et õiguskaitseorganitele ei saa Eestis kehtiva õiguse ausameelsel rakendamisel loota," ütles SAPTK-i juht Varro Vooglaid. 

Pilt: Scanpix

SAPTK läheb Tarandi asjas prokuratuuri vastu kohtusse

Toimetaja: Sandra Lepik

"Pettumust valmistab tõdemus, et õiguskaitseorganitele ei saa Eestis kehtiva õiguse ausameelsel rakendamisel loota," ütles SAPTK-i juht Varro Vooglaid. 

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) läheb kogemata SAPTK-ilt üleliia saadud 2000 eurot sihtasutusele tagastamata jätnud endise eurosaadiku Indrek Tarandi asjas prokuratuuri vastu kohtusse, vahendas BNS. 

Vooglaid ütles, et ta vaidlustab Tallinna ringkonnakohtus riigiprokuratuuri otsuse mitte alustada raha omastanud Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetlust.

Eelmisel nädalal ei rahuldanud riigiprokuratuur SAPTK-i kaebust Põhja ringkonnaprokuratuuri otsusele mitte alustada kriminaalmenetlust Indrek Tarandi suhtes. Riigiprokurör nõustus Põhja ringkonnaprokuratuuri seisukohaga, millega jäeti SAPTK-i kuriteokaebus rahuldamata ja kriminaalmenetlus alustamata.

SAPTK-i juht Varro Vooglaid ütles, et riigiprokuratuuri seisukoht, et sisuliselt 2000 eurot välja petnud Indrek Tarandi käitumises puuduvad vara omastamise kuriteo tunnused, teeb paraku nõutuks ja üksnes kinnitab veendumust, et Eesti vabariigis on teatud inimesed niiöelda võrdsemad kui teised, elades sisuliselt väljaspool lehtivat õigust.

"Tarand võib võõrast vara omastada ja seejuures veel irvitada, kuulutades rahvusringhäälingu vahendusel avalikult vara omastamise kavatsust. Prokuratuur ütleb oma kõrgeimal tasandil seepeale täiesti arusaamatult, et tegu on lihtsalt "retoorilise kalambuuriga" ja ongi kõik. Rohkem kui Tarandi käitumine valmistab pettumust tõdemus, et õiguskaitseorganitele ei saa Eestis kehtiva õiguse ausameelsel rakendamisel loota. Tarandi puhul on aga selge, et tegu on lihtlabase petisega, kel puudub elementaarne väärikus," märkis Vooglaid.

29. juulil teatas Põhja ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold, et SAPTK-i juhi Varro Vooglaiu esitatud avaldus Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetluse alustamine karistusseadustiku omastamise paragrahvi järgi on põhjendamatu.

Sellest, kuidas Vooglaid Tarandi Riigikohtusse kaebas, loe pikemalt siit

Laadimine...Laadimine...