SAVISAAR: INTA kongress tutvustab Tallinna maailmas ainulaadse linnana

Jaanuaris toimuv kongress annab võimaluse jagada maailmaga Tallinna edulugusid ning saada kogemusi ka Ameerika, Austraalia ja Aasia linnadelt.

SAVISAAR: INTA kongress tutvustab Tallinna maailmas ainulaadse linnana (3)

Jaanuaris toimuv kongress annab võimaluse jagada maailmaga Tallinna edulugusid ning saada kogemusi ka Ameerika, Austraalia ja Aasia linnadelt.

Linnapea Edgar Savisaar tegi ettepaneku korraldada INTA kongress järgmisel aastal Tallinnas.

"Kirjutasime INTA peasekretäri Sudarski külaskäigu ajal temaga alla vastavale lepingule," märkis Savisaar.

 

Eeskuju kogu maailmas

"38. kongress keskendub nutikatele linnadele, seetõttu sobib Tallinn oma internetiteenuste, kiire asjaajamise ja tasuta ühistranspordiga seda vedama."

"Tallinn on ju ainus tasuta ühistranspordiga pealinn maailmas ja me saame tuua autostumisega hädas olevatele linnadele juba konkreetseid arve, kuidas tasuta ühistransport on liikluskoormust vähendanud."

"Rahvusvaheline kongress annab võimaluse levitada teavet Tallinna edulugudest ja tutvustada meie projekte laiemalt kui Euroopas. Rahvusvahelise haarde tõttu on organisatsiooni tippüritustel võimalus lisaks Euroopale tutvuda ka Ameerika, Austraalia ja Aasia kiiresti arenevate linnamudelitega," sõnas Savisaar.

 

Ainukordne väljakutse

Savisaare sõnul tuleb kongressile ligi 300 osalejat kogu maailmast: «Sellise kongressi korraldamine on Tallinnale suur au ja väljakutse.»

INTA on rahvusvaheline mittetulundusühing, mis koondab paljude riikide linnu ja regioone ning viib neid kokku valitsusorganisatsioonide, finantsinstitutsioonide, maa- ja kinnisvaraarendajate, investorite, planeerijate, ehitajate, arhitektide ja teadusringkondadega.

INTA nõustab linnade ja regioonide juhtkondi, et muuta valitsemine inimlähedasemaks ja loodust hoidvamaks. Tallinn on INTA liige 1999. aastast, alates kevadest 2014 on linnapea Edgar Savisaar selle asepresident.

INTA-l on nõuandja roll ka Euroopa Nõukogus. 2013. aasta lõpus oli INTA-l 3245 liiget kokku sajast riigist.

 

 

 

 

 

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...