SAVISAARE LIIT LÕHKI: Kõik peale Ivanova on vaid orjad, keda ära kasutada

"Kõik peale Ivanova on vaid orjad, keda ära kasutada," ütles Edgar Savisaare nõunik ja abi Andres-MariusRosenblatt, kelle sõnul lahkub tema ja veel mitmeid inimesi Savisaare liidust konflikti tõttu Olga Ivanovaga, kes tegevat Edgari rahade eest peamiselt vaid endale valimisreklaami.

Pilt: Scanpix

SAVISAARE LIIT LÕHKI: Kõik peale Ivanova on vaid orjad, keda ära kasutada (13)

"Kõik peale Ivanova on vaid orjad, keda ära kasutada," ütles Edgar Savisaare nõunik ja abi Andres-MariusRosenblatt, kelle sõnul lahkub tema ja veel mitmeid inimesi Savisaare liidust konflikti tõttu Olga Ivanovaga, kes tegevat Edgari rahade eest peamiselt vaid endale valimisreklaami.

 

Rosenblatt on seni Savisaart abistanud

"Lahkusin Savisaare liidust ja peale minu lahkub liidust veel väike rühm inimesi," lausub Andres-Marius Rosenblatt (pildil), kelle sõnul on nimekirja lagunemine seotud Olga Ivanova käitumisega. "Ma ei tulnud Ivanova liitu, vaid ma tulin Savisaare liitu," räägib Rosenblatt. "Meil oli paar päeva tagasi ka kriisikoosolek, mille kutsusin kokku, et pöörata tähelepanu teatud probleemidele. Koosolek lõppes väga labaselt ja inetult. Ivanova tõusis kümne minuti pärast püsti ja jooksis minema. Laua taga ei olnud ka teised inimesed olukorraga rahul. Ja Edgar ei teinud ise ka midagi, et probleemi lahendada."

Rosenblati väitel ei kutsu Savisaar Ivanovat korrale, et inimesed ei lahkuks. "Edgar on, jah, tunnistanud mulle, kui linnaosade nimekirju kokku panime, et Olga inimesed on parematele positsioonidele pääsenud, aga ma ei saa aru, miks ta seda ei muuda, oma käitumist ja taktikat," selgitas ta. "Kas ta on noorte naiste suhtes nii nõrk või ma ei mõista, mis on see põhjus."

Tegija vaid 2000 häälega

Rosenblati sõnul on ta Edgariga pikalt rääkinud ja hoiatanud, millised võivad olla tagajärjed. "Ivanova on suutnud Edgariga väga hästi manipuleerida ja Edgar on tema lõksus. Edgar ise ei saa enam väga midagi otsustada," ütles Rosenblatt. "Sisuliselt juhib liitu Ivanova, promob Edgari rahade eest ainult ennast ja oma seltskonda, mingeid taksojuhte, alles kooli lõpetanud lapsi jne. Ülikooli professor ja ajakirjanik Urmi Reinde jt, kes on Edgari pikaaegsed ja lojaalsed austajad, istuvad kuskil valimisnimekirja lõpus. See oli üks põhjus, mis tekitas pahameelt. Teine põhjus on Ivanova käitumine. Kui Olga ütleb kõigile sellises toonis, et kes me siin üldse oleme, et enne võtke 2000 häält ja alles siis hakake rääkima…"

Rosenblati sõnul ei lähtu Ivanova kogu meeskonna huvidest ja reklaamib liidu kampaania abil vaid ennast. "Lasnamäe kanal kubiseb ainult Olga piltidest ja tema meeskonnast," kritiseerib Rosenblatt. "Tekib küsimus, et kas teisi linnaosasid ja teisi inimesi liidus siis ei ole. Teeks ta seda siis veel oma raha eest, aga ta kasutab Edgarit, võtab tema raha ja kasutab ära tema naiivsust. Tema eesmärk on saada maksimaalselt oma inimesi volikokku ja et tema on siis see suur otsustaja, mitte Edgar. Ülejäänud on aga selline massovka – orjad, keda ära kasutada. Olge siin lihtsalt ilu jaoks, tehke oma raha eest reklaame – see kõik on nii läbinähtav."

Mul pole volikogu kohta vaja!

Ivanova Rosenblati väidetega ei nõustunud ja selgitas, et teistelgi on võimalus "pildile pääseda". "See ei vasta tõele, et ainult Ivanova saab reklaami," selgitas ta. "Muidugi, meie ressursid on piiratud ja päris valimiskampaania on alles ees. Meie nimekirja ühinemine Tegusa Tallinnaga leidis aset alles augusti lõpus ja sündmused on arenenud kiirelt. Selle tõttu ei ole me veel kogu oma kampaaniat inimeste ette jõudnud tuua. Raske on nii kiiresti kogu kampaaniat teha ja olgem ausad – kõik pinnad on ju ka juba välja müüdud! Aga kohe algab valimiskampaania tänavatel – inimesed lähevad suhtlema ja oma materjale jagama. Nii et kõigil on võimalus end tutvustada oma valijale."

Rosenblati sõnul oli temal üldnimekirjas suhteliselt hea 12. positsioon, aga Olga meeskonna inimene oli ikka temast eespool, kuigi Rosenblatt on Edgari abi ja nõunik. "See näitab ka midagi," lisas ta. "Ma võinuks selle positsiooni pealt kompensatsioonimandaadiga ka volikokku pääseda. Aga ma olen selline inimene, et kui ma näen, et asjad liiguvad ebaõiglaselt, siis mina ei kavatse jätkata ja mul pole seda volikogu kohta vaja. Ma ütlesin ka Edgarile, et volikogu kohta on eelkõige sinule vaja ja sulle on vaja, et mina ja teised inimesed saaksid sisse. Sa tead väga hästi, et me oleme sulle lojaalsed, aga me ei allu Ivanovale."

Ivanova aga väitis, et inimesed ei lahku liidu nimekirjast. "See, et esitatud nimekiri oli natuke lühem, kui algselt planeeritud, on täiesti normaalne," kinnitas ta. "Ka teiste nimekirjade puhul võime näha sama asja. Algselt oli meil nimekirjas 117, nüüd lõpuks 108 nime. See on täiesti normaalne. Inimestel on erinevad põhjused, miks nad otsustavad siiski lõpuks mitte kandideerida. Kandideerimine on aja- ja närvikulukas ettevõtmine. Võib-olla kõik inimesed pole kohe kõike seda enda jaoks piisavalt selgeks teinud. Meil on loobutud tervislikel põhjustel ja oli ka neid, kellel polnud sissekirjutust Tallinnas, siis arvab inimese välja valimiskomisjongi juba. Protestilahkumist, millest siin on kõneldud, meil ei ole."

13 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...