SDE: Tallinna vapimärgi kandidaadiks saab Lembit Ulfsak

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitab Tallinna vapimärgi kandidaadiks näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsaki.

Pilt: Scanpix

SDE: Tallinna vapimärgi kandidaadiks saab Lembit Ulfsak

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitab Tallinna vapimärgi kandidaadiks näitleja ja lavastaja Lembit Ulfsaki.

Linna teenetemärgi kandidaatideks esitavad sotsiaaldemokraadid kirjanik Leelo Tungla ning postuumselt endise riigisekretäri ja emeriitprofessori Ülo Kaevatsi, kirjutas BNS.

Tallinna vapimärk antakse füüsilisele isikule linna erilise austusavaldusena.

"Lembit Ulfsaki kauaaegne töö Eesti Draamateatris, Noorsooteatris ja Tallinnfilmis ning loomulikult hiljutine suurepärane roll Eesti-Gruusia mängufilmis „Mandariinid“ on puudutanud paljusid inimesi, jätnud sügava jälje meie kultuurilukku ning tutvustanud Eestit ka rahvusvahelisel areenil," ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat.

Teenetemärk antakse Tallinna linnale osutatud eriliste teenete eest. Anto Liivati sõnul oli Ülo Kaevats eeskuju ja riigimees selle sõna kõige paremas tähenduses.

"Inimesena, kes hoolis kirglikult Eesti olevikust ja tulevikust, ei pidanud Ülo kunagi paljuks rääkida kaasa kodukoha Nõmme või laiemalt riigiasjades. Tipp-poliitikast taandununa oli ta innustav ja toetav, kuid seal, kus vaja, ka noorusliku tulisuse vaigistajaks," meenutas Liivat.

Leelo Tungal on alates 1994. aastast ajakirja Hea Laps peatoimetaja. Ta on avaldanud üle 70 värsi- ja proosaraamatu lastele ning noortele. Mitmed neist on tõlgitud ka võõrkeeltesse.

"Leelo Tungla raamatud on tuttavad igas vanuses lastele ja noortele. Ikka ja jälle ka täiskasvanud lugejale avastamisrõõmu pakkuvatena tuletavad need meile meelde – tihtipeale humoorikas võtmes – ajatuid inimlikke väärtusi," põhjendas Liivat fraktsiooni otsust.

Tallinna vapi- ja teenetemärkide omanikud on ühtlasi ka Tallinna aukodanikud. Vapi- ja teenetemärkide andmise otsustab linnavolikogu. Üldjuhul antakse märgid laureaatidele üle Tallinna päeval, 15. mail.

 

Laadimine...Laadimine...