Seeniorid tunnevad üha rohkem huvi suhtlusäppide vastu

Nutitelefonide maailm pakub meile üha põnevamaid mudeleid ning üllatab pidevalt kasulike uuendustega. Pidevalt uuenevate kõrgtehnoloogiliste mudelite kõrval tunnevad aga ennekõike vanemad inimesed huvi soodsamate, lihtsasti kasutavate ning vastupidavamate nutitelefonide vastu.

Pilt: Tele2

Seeniorid tunnevad üha rohkem huvi suhtlusäppide vastu

Toimetas: Triin Oja

Nutitelefonide maailm pakub meile üha põnevamaid mudeleid ning üllatab pidevalt kasulike uuendustega. Pidevalt uuenevate kõrgtehnoloogiliste mudelite kõrval tunnevad aga ennekõike vanemad inimesed huvi soodsamate, lihtsasti kasutavate ning vastupidavamate nutitelefonide vastu.

Seeniorid, kellest paljud ei soovi kaasas käia tehnoloogia kiire arenguga, eelistavad pigem lihtsaid ja kergemate lahendustega nutitelefone, millel ei oleks liialt palju keerulisi uuendusi. Ometigi vajavad ka seeniorid mugavat silda pidevalt muutuvasse digimaailma, kus lihtsus ja töökindlus oleksid ühendatud uuemate seadmetega.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul valivad seeniorid seadmeid ekraani suuruse ja heleduse, helinatugevuse, kirjade suuruse ja menüü järgi. "Kuna alustasime hiljuti oma esindustes seenioritele mõeldud nutiseadmete koolitusi, siis oleme saanud väga vahetut tagasisidet, milliste funktsioonidega telefone eelkõige eelistatakse," lausus Seliov, rõhutades, et seeniorite jaoks on oluline, et telefoni menüü oleks loogiline ja emakeelne ning seda saaks enda soovide järgi muuta ehk jätta nähtavaks vaid need rakendused või nupud, mida nad päriselt ka vajavad ja kasutavad.

Seeniorite eelistusi arvesse võttes on nutitelefonide tootja Huawei toonud turule Y-seeria mudelid, mis on disainitud mugavust silmas pidades ja sellest annab kõige paremini märku nende ekraani suurus. "Suured ekraanid võimaldavad paremat ikoonide paigutust, mida on kerge lugeda, ilma et peaks silmi pingutama. Samuti on võimalik suurendada fontide suurust menüüribal, e-kirjadel või veebilehtedel, mistõttu pakuvad mudelid mugavat kasutamist seenioritele," tõi Huawei tarbijatoodete äri Baltimaade juht Yanfei esile.

Kuna nutitelefonide tootjad mõtlevad mudelite välja töötamisel peamiselt just selle, kuidas muuta oma kasutajate igapäevaelu lihtsamaks ja nauditavamaks, siis paneb näiteks Huawei oma kõikide mudelite puhul suurt rõhku kaamera kvaliteedile, kasutajasõbralikule Android operatsioonisüsteemile ning pikale aku elueale.
"Kuna peame oluliseks, et tehnoloogia teenindaks inimest, mitte teistpidi, siis on Y-seeria nutitelefonid varustatud akudega, mis võimaldab kasutajal võimalikult pikka kasutusaega. See tähendab piiramatut ligipääsu digimaailmale, ilma et peaks pidevalt endaga laadijat kaasas kandma," tõi Yanfei esile, kelle sõnul on ka telefonitootjate n-ö lipulaevad tarbijasõbralikud, kuid kuna näiteks vanemad inimesed ei vaja kõiki funktsioone, siis luuakse uusi nutitelefonide seeriaid siiski kõiki sihtrühmi arvestades. "Seeniorite tarbimisharjumused on lihtsamad – seega eelistavad nad ka lihtsamaid ja vähemate funktsioonidega tehnoloogilisi seadmeid," rõhutas Yanfei.

Tele2 klienditeenindusdirektori sõnul on seeniorid üha enam vahetamas oma nuputelefone nutiseadmete vastu, sest nad näevad uut suhtlemisvõimalust. "Näiteks koolitustel pöördutakse meie ekspertide poole tihti sooviga õppida kasutama mõnd suhtlusäppi, näiteks Viberit, WhatsAppi või Messengeri. Seeniorid tahavad rohkem kontaktis olla nii oma pere ja lastelastega kui ka sarnaste hobidega inimestega ning nutiseade aitab neil seda teha igal ajal," tõi Seliov esile.

Tehnoloogiline areng võimaldab just kõike seda – väike seade, mis mahub taskusse annab kasutajale võimaluse olla ühenduses oma perega, pakub ligipääsu filmidele, raamatutele ja lauludele ning jäädvustada ja säilitada fotosid tähtsatest hetkedest.

Laadimine...Laadimine...