Selgusid teismelised tulevikutalendid

Selgusid viiendat korda toimuva andekatele teismelistele suunatud tulevikutalentide stipendiumikonkursi esikohavõitjad.

Pilt: Maxima

Selgusid teismelised tulevikutalendid

Selgusid viiendat korda toimuva andekatele teismelistele suunatud tulevikutalentide stipendiumikonkursi esikohavõitjad.

Esikohastipendiaadid kuulutati välja viies kategoorias: sporditalent, teadustalent, kultuuritalent, humanitaartalent ja ettevõtlikkustalent. Ühekordselt väljamakstava stipendiumi suurus on 600 eurot. Lisaks anti igas valdkonnas välja ka neli 450-eurost teise koha stipendiumi, vahendas BNS.

Konkurssi korraldava Maxima Eesti turundusdirektori Ty Lehtmäe sõnul on tänavused stipendiaadid mitmekülgselt andekad noored. "Täname kõiki, kes sel aastal Tulevikutalentideks pürgisid ning nende vanemaid, õpetajaid ja juhendajaid. Iga kandidaat on omamoodi talendikas ja võitu väärt," ütles Lehtmäe pressiteate vahendusel. "Ülesanne leida üle 300 andeka noore seast 25 stipendiaati ei olnud kerge. Žürii valitud tulevikutalentide pühendumus ja saavutused on kahtlemata imetlusväärsed."

Teadustalendi stipendiumi pälvis 16-aastane Kristjan Variksoo, Jõgevamaa Gümnaasiumist. Robootikaringist saadud huvi on pannud Kristjani otsima lahendusi igapäevastele probleemidele, mida infotehnoloogia abil leevendada saaks. Nii näiteks avastas Kristjan, et õpilased peavad põhikooli õppekava järgi väikekannelt õppima. Kuna enamasti aga inimestel seda pilli kodus ei ole, otsustaski ta teha virtuaalse   väikekandle , millel õpilased kodus harjutada saaksid. Lisaks on ta programmeerinud väiksematele lastele suunatud haridusliku värvide ja kujundite õppimise mängu ja veebilehe, mis aitab prügi sorteerimisel.

Sporditalendi stipendiumi pälvis 18-aastane Marten Liiv Põltsamaa Ühisgümnaasiumist. Liiv alustas kiiruisutamisega 9-aastaselt ning on alates selle aasta juunist treeningutel Saksamaal Inzellis KIA kiiruisuakadeemias. Eelmisel hooajal ületas ta näiteks Ants Antsoni viimase rekordi suures mitmevõistluses ja saavutas juunioride maailmakarikaetapil kolmanda koha meeskonnasprindis.

Humanitaartalendi stipendiumi pälvis 17-aastane Anastasija Minitš Tallinna Saksa Gümnaasiumist. Minitš valdab lisaks eesti keelele ka inglise, vene ja saksa keelt. Ta on saavutanud teise koha riiklikul vene keele olümpiaadil ning osalenud edukalt ka saksa keele olümpiaadil. 2014. aastal võitis Anastasija Poolas toimunud saksakeelse väitluskonkursi. Ühtlasi on Anastasija võtnud osa ÜRO rahvusvahelisest MUNOL simulatsioonist ning korraldab sarnast üritust ka oma koolis.

Kultuuritalendi stipendiumi pälvis 15-aastane Liisamari Viik Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist. Viik on noor kunstnik, kelle joonistused ja illustratsioonid on pälvinud positiivset tähelepanu mitmetel kunstikonkurssidel. Liisamari tiitlipagasisse kuulub näiteks Ilon Wiklandi noore kunstniku preemia. Vaatamata noorusele on Liisamaril juba välja kujunenud äratuntav käekiri. Liisamari korraldab igal suvel Kihnu saarel ka kunstilaagreid.

Ettevõtlikkustalendi stipendiumi pälvis 17-aastane Markus Lember Läänemaa Ühisgümnaasiumist. Ettevõtliku noorena on ta käivitanud e-muusikakooli, mis hetkel tegeleb kitarriõppevideote tootmisega Leedu turule ning veab veebikujundusega tegelevat ettevõtet. Ettevõtluskonkursil Innukas Noor 2014 tuli Markus esikohale ning saavutas teise koha tänavusel parimate õpilasfirmade võistlusel.

Stipendiumikonkursi žüriisse kuulusid muusik Tomi Rahula, AHHAA teaduskeskuse juht Andres Juur, iluuisutreener Anna Levandi, ETV+ peatoimetaja ja noorte ettevõtlikkuse õhutaja Darja Saar ning Eesti Õpetajate Liidu juhatuse liige Mihkel Kõrbe. Maxima Eesti esindaja žüriis oli Ty Lehtmäe.

Laadimine...Laadimine...