Simson: sotsid ja IRL on Reformierakonna maksutõusu tööriistad

Kadri Simsoni sõnul on maksumuudatuste pakett ühiskonnas läbi rääkimata. "Reformierakond üksi neid makse ei seadusta. Ikka peavad selleks olema tööriistad. Täna on maksude tõstmise tööriistadeks sotsiaaldemokraadid ja IRL."

Pilt: Scanpix

Simson: sotsid ja IRL on Reformierakonna maksutõusu tööriistad

Kadri Simsoni sõnul on maksumuudatuste pakett ühiskonnas läbi rääkimata. "Reformierakond üksi neid makse ei seadusta. Ikka peavad selleks olema tööriistad. Täna on maksude tõstmise tööriistadeks sotsiaaldemokraadid ja IRL."

Simson põhjendas Riigikogus kasutatud venitamistaktikat sellega, et valitsus on lauale toonud väga tugevat vastasseisu põhjustanud seaduseelnõud.

"Me ei tee igal aastal isegi riigieelarve vastu ööistungeid. Praegusel hetkel on selge, et maksutõusud on ühiskonnas läbirääkimata, inimesed on nende vastu. Ega me muidu saanuks üle Eesti napi nelja nädalaga 14 000 allkirja maksutõusude vastu. Lisaks eitas peaminister Taavi Rõivas päev enne valimisi oma plaani tõsta aktsiise. Ometi peale valimisi tuli valitsus selle plaaniga välja, nii et see ei ole kuidagi õigustatud. Seetõttu leiame meie opositsioonis olles, et igati on õigustatud kasutada kõiki vahendeid, et takistada nende plaanide seadusesse raiumist," rääkis ta TTV saates "Täna+".

Simson lisas, et aktsiisitõusud ei ole praegu Eestile vajalikud. Need toovad kaasa hinnatõusu ja neid on vaja ainult selleks, et katta sotsiaalmaksu alandamisest riigieelarvesse tekkinud auk.

Samuti on Simson pettunud, et kõik maksuteemalised vaidlused toimusid tagatubades ja valitsuses ning nüüd tahetakse parlamendis see arutelu nii kiiresti läbi suruda kui vähegi võimalik. Keskerakonna eesmärk on tekitada ka IRL-i ja sotsiaaldemokraatide saadikutes arusaamine, et nende kätes on otsus, kas maksutõusud tulevad või mitte. "Reformierakond üksi neid makse ei seadusta. Ikka peavad selleks olema tööriistad. Tänaseks on maksude tõstmisel tööriistadeks sotsiaaldemokraadid ja IRLi."

"Olles kohtunud Jevgeni Ossinovski, Andres Herkeli ja Mart Helmega, on meil kõigil mõte, et valitsusest tulnud maksutõusud ei pea saama lihtsalt ärakoputatud. On võimalik leida tasakaal, näiteks jätta mõni maks tõstamata ja kergitada enam alkoholiaktsiisi."

Simson ei mõista, miks koalitsioonis olevad inimesed hääletavad maksutõusude poolt. "Osad hääletavad kindlasti seetõttu, et neil säiliks ministri positsioon. Küllalt on aga saadikuid IRL-is, sotsiaaldemokraatide ja isegi Reformierakonnas, kes saavad aru, et tuleb õppida Läti näitest. Kui Lätis sooviti majutusasutuste kõrgemat käibemaksu, löödi seda sektorit väga valusalt, kaalul olid töökohad ning otsus pöörati tagasi. Miks peaksime tegema sama vea, mille meie naaber juba tegi. Eestlastel on ju vanasõnagi – loll ei õpi enda vigadestki, tark õpib teiste vigadest. Miks me siis ei käitu targalt?"

Laadimine...Laadimine...