Sirbi peatoimetajaks valiti Kaarel Tarand

Sihtasutuse Kultuurileht nõukogu koostatud komisjon valis ajalehe Sirp peatoimetajaks Kaarel Tarandi.

Pilt: Scanpix

Sirbi peatoimetajaks valiti Kaarel Tarand (2)

Toimetaja: Moonika Tuul

Sihtasutuse Kultuurileht nõukogu koostatud komisjon valis ajalehe Sirp peatoimetajaks Kaarel Tarandi.

Tarand valiti välja nelja kandidaadi seast, teatas rahvusringhääling (ERR). Tarand on olnud Sirbi peatoimetaja ka aastatel 2005–2013. Tema uus ametiaeg on viis aastat, vahendas BNS.

Tarand ütles ERR-ile, et tal on Sirbi endise peatoimetajana realistlik ettekujutus, millised on väljaande ressursid ja võimalused ning unistuste õhulosse ta ei ehita.

"Kui ma ei teaks, kuidas asjad on, võiks ju teha suuri plaane, aga ressursid panevad omad piirid. Ja ega selle vahepealse viie aastaga ole ka mina ümber sündinud ning Õhtulehte ja Kroonikat ma tegema ei hakka. Sirbi rööpad on maas ja eks neid mööda tuleb edasi minna. Ideaalis sünnnib hea leht toimetuse koostöö ja konsensusena," rääkis Tarand.

"Hea ajaleht sünnib ikkagi toimetuslikust konsensusest ja tahtest. Kas minna uutele väljadele võistlema, kus keegi juba midagi teeb, seda ma ei pea mõistlikuks. Aga meil on alakajastatud valdkondi. Praegu saavad rohkem tähelepanu need valdkonnad, kus on oma toimetaja. Näiteks muuseumidel pole, mistõttu nende sõnumid ja tegemised ei jõua sama intensiivselt avalikkuse ette," märkis Tarand ERR-ile.

Tarandi sõnul ei plaani ta Sirbi töötajaskonnas muudatusi ning oma meeskonda ta lehte kaasa tooma ei hakka.

Viimastel aastatel töötas Tarand Eesti Rahva Muuseumis avalike ja välissuhete juhina ning oli aseesimees Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonis. Tarand ütles ERR-ile, et kavatseb ERJK-s tööd jätkata.

Sirbi peatoimetaja valis välja komisjon, kuhu kuulusid Mart Meri, Johanna Ross, Tiit Aleksejev, Ragne Kõuts, Hardo Pajula, Maarin Ektermann, Mart Juur, Pille Riin Larm ja Märt Matis Lill.

Sirbi senine peatoimetaja Ott Karulin uuesti ei kandideerinud.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...