Sõbrapäeva tornideretk viib romantikalugusid kuulama

Kiek in de Kökist saab müürikäigu kaudu minna Neitsitorni ja sealt edasi Tallitorni ja Väravatorni, kus sõbrapäeval jooksevad vanad romantilised armastusfilmid, näiteks draama "Casablanca".

Pilt: Tallinna Linnamuuseum

Sõbrapäeva tornideretk viib romantikalugusid kuulama

Kai Maran

Kiek in de Kökist saab müürikäigu kaudu minna Neitsitorni ja sealt edasi Tallitorni ja Väravatorni, kus sõbrapäeval jooksevad vanad romantilised armastusfilmid, näiteks draama "Casablanca".

Kiek in de Kökis algab sõbrapäev 14. veebruaril kell 15.30. Sissepääs Neitsitornist või Kiek in de Kökist. "Külastajail on nüüd ainulaadne võimalus jalutada läbi nelja keskaegse torni ja vaadelda müürikäigult imelist katusemaastikku," ütles linnamuuseumi ürituste ja projektide koordinaator Tõnu Pedaru.


"Kiek in de Kökist saab müürikäigu kaudu minna Neitsitorni ja sealt edasi Tallitorni ja Väravatorni, kus sõbrapäeval jooksevad vanad romantilised armastusfilmid meilt ja mujalt. Klassikana näiteks romantiline draama "Casablanca"."


Neitsitornis kõneldakse kell 17.30 ajaloolise paiga põnevatest sõbra- ja armulugudest. "Meie kant on kultuurilooliselt väga rikas, nii räägime Neitsitornis siinkandis tegutsenud tuntud persoonide armastuslugudest," lausus Pedaru. "Muuseumipiletiga saab vabalt ringi liikuda kogu kompleksis ja valida seal välja omale meelepärane tegevus. Ehete meisterdamise töötoas juhendab  kunstiharidusega muuseumipedagoog Ade Lehtse, kes õpetab neid valmistama mitmesugustest kividest, nahast ja puidust."


Neitsitorni muuseumikohvikus valmivad sõbrapäeval erikokteilid. Kohvikut ja naabertornide näitusi saab külastada kella 20-ni. 14. veebruaril  kell 19 annavad Kultuurikatla Black Boxis (Põhja pst 27a) sõbrapäeva kontserdi Tõnis Mägi ja Jarek Kasar.


Kadrioru lastemuuseum Miiamilla (Koidula 21C) koraldab 16. veebruaril kella 12-17 Sõpruse päeva, et mängida ja muinasjutte vesta. "Meisterdame sõpradele kingitusi," ütles muuseumipedagoog Gerli Palmits. "Ja et meie sõbrad on ka linnud ja praegu on külm talv, siis valmivad nende jaoks südamekujulised viljateradest riputised akna taha või aeda."  


Uudistada saab kogu maja sõpruse toast loodusetoani. "Muuseumitoas saab ehtsa vanaaegse kassaaparaadiga klõbistada ja tutvuda ka kellassepatöö, õmbluse- ja fotoateljeega," lisas Palmits. "Tähetornis jutustame sõbralikke muinasjutte ja huvilised saavad tähekaardilt tähistaevast uurida."


Muuseumipileti saab kohapealt.

 

 

 

Noortekeskustes valmivad kaardid ja koogid


• Nõmme vaba aja keskus kutsub sõbrapäeva eel 13. veebruaril kella 14-19. 30 Pääsküla noortekeskusesse mänge mängima ja näomaalinguid tegema. Sõbrapäevale kohaselt on soovitav riietuda punastes ja roosades toonides, kavas on ka disko.

 

• Põhja-Tallinna noortekeskus tähistab sõbrapäeva kahel päeval. Kohale tasub tulla juba 13. veebruaril kell 15, sest siis hakkab meisterdamine pihta. 14. veebruaril kella 15-16.30 valmib sõbrapäeva kokandusköögis südamekujuline Kass Arturi kooki. Kell 18 algaval filmiõhtul valib filmi välja välisvabatahtlik Vladimir.

Laadimine...Laadimine...