Sony allikas: Plummer vahetab Spacey välja Scotti uues filmis

Briti lavastaja Ridley Scotti uues politseidraamas peaosa mängiva häbistatud Kevin Spacey asemel võtab rolli üle eakas tippnäitleja Christopher Plummer, ütles tootjafirma Sony allikas.

Pilt: Scanpix/ Vasakul Plummer, paremal Spacey

Sony allikas: Plummer vahetab Spacey välja Scotti uues filmis

Briti lavastaja Ridley Scotti uues politseidraamas peaosa mängiva häbistatud Kevin Spacey asemel võtab rolli üle eakas tippnäitleja Christopher Plummer, ütles tootjafirma Sony allikas.

Tegemist on üllatusliku ja mastaapi ning ajaraami arvestades pretsedenditu sammuga stuudiolt, mis püüab päästa filmiprojekti hävingust. Spacey karjäär on olnud viimaste nädalate jooksul piltlikult öeldes vabalanguses seoses tema vastu esitatud arvukate seksuaalse ahistamise ja rünnakute süüdistustega, millest viimane esitati kolmapäeval, vahendas BNS.

"Plummer vahetab välja Spacey," ütles allikas. Tema sõnul alustas võttemeeskond suure ajasurve tingimustes ümbervõtteid, kuna tootjafirma Sony TriStar püüab kinni pidada kavandatud esilinastuse kuupäevast 22. detsembril.

"Kui keegi suudab sellega hakkama saada, on see Scott," ütles tundmatuks jääda palunud allikas.

Pretsedendituks muudab juhtumi asjaolu, et Scott on filmi "All the Money in the World" võtted lõpetanud ning tegemist on peategelasega, ütlesid The Associated Pressile mitu tundmatuks jääda palunud inimest, kel pole voli ametlikult rääkida.

Plummer asub mängima USA miljardärist naftamagnaati J. Paul Gettyt loos, mis räägib tema toona teismelise lapselapse John Paul Getty III röövimisest aastal 1973.

Spacey vastu esitas kolmapäeval järjekordse süüdistuse Massachusettsi osariigis Heather Unruh, kelle sõnul ründas tippnäitleja mullu Nantucketi kuurortsaarel tema 18-aastast poega seksuaalselt. Naise sõnul algatas politsei juhtunu osas ka kriminaalasja.

Politsei ei kinnitanud ega lükanud ümber Unruh' esitatud väiteid. Unruh esines avaldusega ning teda saatsid kohtumisel pressiga ta tütar ja advokaat Mitchell Garabedian, kes on esindanud sadu vaimulike seksuaalse ahistamise ohvriks langenuid.

Nantucketi politseiülem Bill Pittman ütles, et osariigi seadustest lähtuvalt ei ole politseil lubatud seksuaalse rünnakuga seotud teateid kinnitada ega ümber lükata.

Spacey advokaat ei vastanud kolmapäeval AP elektronkirjale, milles paluti värsketele süüdistustele kommentaari.

Spacey on üks tuntumaid Hollywoodi nimesid, kes on hiljutiste seksuaalse ahistamise või rünnakute süüdistuste skandaalidega seoses kaotanud tööotsi ja võimalik et ka lõplikult oma karjääri.

Briti meedia kohaselt uurib Londoni politsei Spacey vastu esitatud süüdistusi seoses 2008. aastal aset leidnud juhtumiga.

USA meelelahutushiiu Netflix juhtkond otsustas lõpetada suhted Spaceyga, kelle kehastatud USA president Frank Underwood on nende ühe populaarsema hittsarja "Kaardimaja" peategelane. Lisaks tühistas Netflix kavandatud biograafilise mängufilmi projekti ameerika kirjanikust ja kommentaatorist Gore Vidalist, keda Spacey kehastama pidi.

Laadimine...Laadimine...