Soodustused, mis kehtivad eakale tallinlasele

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on linna eesmärk teha pensioniealistele tallinlastele kättesaadavaks teenused ja kaubad, mis toetavad eakate igapäevast toimetulekut.

Pilt: Scanpix

Soodustused, mis kehtivad eakale tallinlasele

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on linna eesmärk teha pensioniealistele tallinlastele kättesaadavaks teenused ja kaubad, mis toetavad eakate igapäevast toimetulekut.

"Pensioniealistele tallinlastele kaupade ja teenuste soodustingimustel pakkumine toimib tänasel kujul 2014. aastast. Mullu pakkusid linna koostööpartnerid erinevaid soodustusi ligikaudu 60 000 inimesele ning kokku tehti ligi pool miljonit tehingut. See näitab, et soodustuste vastu on inimestel selge huvi ning on kindlasti abiks," ütles Mölder.

Seitse ettevõtet

Pensionilisa saajatele pakuvad erinevaid soodustusi seitse ettevõtet, mille seas on apteeke, prillipood, bürootarvete müüja, autorehvide müüja ja autoremontija ning arvutisalong.

Abilinnapea tõdes, et eriti hästi toimib pensionilisa soodustuse kasutamine apteekides, ent koostööpartnereid oleks linnal vaja juurde. „Euroapteegis ja Südameapteegis tehti mullu vastavalt 243 794 ja 192 135 tehingut, kuid teiste koostööpartnerite soodustuste kasutamine ei küüni kaugeltki nii suurte numbriteni, mistõttu on linnal otstarbekas koostööpartnerite nimekiri kriitilise pilguga üle vaadata ning vajadusel mõistagi ka täiendada,“ nentis Mölder.

  • Osaühing Euroapteek rakendab soodustust kõigilt apteegis müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud retseptiga müüdavatelt ravimitelt ja kampaaniatoodetelt. Soodustuse andmiseks vähendatakse kauba hinda 10 protsenti igalt ostult, kuid mitte rohkem kui viie euro ulatuses kalendrikuus ning 60 eurot kalendriaastas.
  • Pharma Holding OÜ ehk Südameapteek rakendab soodustust kõigilt apteegis müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud retseptiga müüdavatelt ravimitelt ja kampaaniatoodetelt. Soodustuse andmiseks vähendatakse kauba hinda 10 protsenti igalt ostult, kuid mitte rohkem kui viie euro ulatuses kalendrikuus ehk 60 eurot kalendriaastas.
  • Infotark AS ehk Büroomaailm rakendab soodustuse andmisel kauba hinna vähendamist viis protsenti kõigilt poes müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud soodushinnaga müüdavatelt toodetelt, teenustelt ja kinkekaartidelt.
  • Fortuna Optika OÜ rakendab pensionilisa saaja nimele välja kirjutatud prillide müügil fikseeritud hinda või hinna vähendamist erinevate prillikomplektide puhul.
  • BestEst Invest OÜ ehk Rehvikaubamaja annab soodustust pensionilisa saajale, kes on kantud auto registreerimistunnistusele auto omanikuna või vastutava kasutajana. Soodustuse andmiseks vähendab müüja rehvide müügihinda viis protsenti, rehvivahetustööde hinda 20 protsenti ja autovaruosade müügihinda 30 protsenti.
  • Osaühing BCA Autoekspert annab soodustust pensionilisa saajale, kes on kantud auto registreerimistunnistusele auto omanikuna või vastutava kasutajana. Soodustuse andmisel vähendatakse auto kere- ja värvitööde, hooldus- ja remonditööde ning autorendi teenuse hinda 10 protsenti. Telliskivi 57d  parklas vähendatakse parkimisteenuse tavahinda kalendrikuus nelja euro võrra, muidu tavahind 36 eurot ning päevas 50 sendi võrra, muidu tavahind kaks eurot.
  • Osaühing Larseg Consult osutab arvutiabi teenust kliendi kodus. Soodustuse andmiseks osutab teenust fikseeritud hinnaga 20 eurot tavahinnaga 25 eurot ühe teenuse väljakutse kohta.
Laadimine...Laadimine...