Soome president tuleb järgmisel nädalal Eestisse riigivisiidile

Soome president Sauli Niinistö tuleb järgmisel nädalal koos abikaasa Jenni Haukioga Eestisse riigivisiidile.

Pilt: Scanpix

Soome president tuleb järgmisel nädalal Eestisse riigivisiidile (1)

Soome president Sauli Niinistö tuleb järgmisel nädalal koos abikaasa Jenni Haukioga Eestisse riigivisiidile.

Teisipäeval ja kolmapäeval toimuva riigivisiidi kavas on kohtumised presidendi Toomas Hendrik Ilvese, riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega, teatas välisministeeriumi pressiesindaja reedel, vahendas BNS.

Kohtumistel keskendutakse Eesti ja Soome kahepoolsele koostööle, samuti julgeolekuga seotud teemadele ning Euroopa Liidu (EL) aktuaalsetele teemadele.

Eesti ja Soome president osalevad Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory toimuval majanduse tuleviku üle arutleval foorumil „FinEst Future Forum“.

Rahvas on oodatud Soome presidenti tervitama teisipäeval kell 14 Vabaduse väljakule. Niinistö asetab pärja Vabadussõja võidusamba jalamile ning samuti soomepoiste mälestusmärgile Metsakalmistul.

President Toomas Hendrik Ilves ja abikaasa Ieva Ilves annavad Sauli Niinistö ja proua Jenni Haukio auks Rahvusooperi Estonia Valges saalis piduliku õhtusöögi.

Kolmapäeval kohtuvad presidendid Viljandi Gümnaasiumi õpilastega ning annavad neile küsimuste ja vastuste vormis koolitunni. Sauli Niinistö külastab ka Eesti kolleegi kodutalu Ärmal, Viljandimaal ning kohtub Tallinnas Soome saatkonnas soomepoistega.

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio ja presidendi abikaasa Ieva Ilves külastavad KUMU kunstimuuseumi, Tallinna Soome Kooli ning Viimsis Rannarahva muuseumit ja Vabaõhumuuseumit. Samuti on kavas külastada Eesti Keele Instituuti ja Eesti Disainikeskust Kultuurikatlas. Lisaks Eesti Pärimusmuusika keskust Viljandis, kus antakse ülevaade ka Viljandi Kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...