Sotsiaalminister Kiik: debatt Varro Vooglaiuga jätkub

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et tänane kohtumine Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhi Varro Vooglaiuga kulges rahulikult, kuid pooled jäid omadele seisukohtadele. "Debatt kindlasti jätkub ning tänane kohtumine Varro Vooglaiuga näitab, et olen valmis kohtuma erinevate ühingute esindajatega," ütles minister.

Pilt: Svetlana Aleksejeva
Eesti

Sotsiaalminister Kiik: debatt Varro Vooglaiuga jätkub (4)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et tänane kohtumine Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhi Varro Vooglaiuga kulges rahulikult, kuid pooled jäid omadele seisukohtadele. "Debatt kindlasti jätkub ning tänane kohtumine Varro Vooglaiuga näitab, et olen valmis kohtuma erinevate ühingute esindajatega," ütles minister.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks andis üle petitsioonikampaaniaga kogutud allkirjad Eesti LGBT Ühingule antava riikliku toetuse lõpetamiseks.

Tanel Kiik ütles, et Sotsiaalministeeriumi poliitika on suhtuda võrdselt erinevatesse gruppidesse, kellel on erinevad sättumused.
"Inimeste põhiõigused on võrdsed hoolimata seksuaalsest sättumusest. Ka kahel naisel võib olla laps. Samuti tuleb toetada üksikvanemaid," sõnas ta ning rõhutas, et ministeerium toetab väga laia spektrit huvirühmi alates puuetega inimestest kuni sõltlasteni. Kiik kinnitas, et tema ei anna korraldust ühelegi ühingule anda või mitte anda toetust ning Vooglaiu poolt juhitav Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks võib samuti toetust taotleda ning temaga jätkatakse kindlasti ka tulevikus suhtlemist ning debatti. Seda ühing seni siiski teinud ei ole.

Vooglaid on SAPTK-i nimel saatnud laiali hulgaliselt petitsioone, milles nõutakse, et LGBT ühing ei saaks riiklikku rahastust, mis sel aastal ulatus 96 000 euroni. Täpsustuseks tuleb öelda, et ühing sai selle raha hasartmängumaksu laekumistest antava toetusena oma projektile, kirjutas Uued

Uudised mullu sügisel

Vooglaid põhjendas petitsioonis esitatud nõuet sellega, et väidetavalt on LGBT ühingu aktivistid üht tüdrukut aastaid töödelnud sugu vahetama. "Nüüdseks on aastaid vanemate teadmata väldanud mõjutamine jõudnud nii kaugele, et tüdruk ootab täisealiseks saamist, mil tal avaneb võimalus ilma vanemate nõusolekuta "hormoonteraapiaga” algust teha ja valmistuda sedasi ka "soovahetuse” operatsiooniks,” kirjutab Vooglaid petitsioonis.

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta kommenteeris LGBT-teemat, et Eesti riigis on mitmed seadusi ja kokkuleppeid, kuidas ühiskonnas haavatavaid sihtgruppe kaitsta ning hoida.

Seadusega kaitstakse neid elanikkonnagruppe, keda ühiskonnas tõrjutakse. Nii tõi võrdsete võimaluste volinik Pakosta näiteid, kus lapserikkaid vanemaid tõrjutakse töökohal või ei soovita lastega perele korterit üürida. Samamoodi on kaitstud ka LGBT kogukonna inimesed.

"Ühiskondlikku meelepaha esinebki nende gruppide suunas. Seetõttu ei saa me seda argumendiks valida nende toetamisel, et nende vastu esineb pahameelt ja tõrjumist, just seetõttu me neid toetame," rääkis Pakosta Tallinna TV saates. "Need tunnused, mis inimesest endast ei sõltu aga võivad olla ühiskonna meelepaha ja tõrjutuse all, neid inimesi eraldi seadustega siis kaitstakse."

"Võrdse kohtlemise seadus näeb vastava valdkondlikule ministeeriumile ka ette edendamise kohustust. Mitte lihtsalt sotsiaalministeerium ei pea taluma sellise tunnusega inimesi vaid ka aktiivselt edendada nende toimimist," rõhutas Pakosta. Ta toonitas, et selle loetelu alla ei käi ainult seksuaalse sättumusega inimesed vaid vanuse, perekondliku kohustusega, näiteks lapsehooldusel- või sünnitavad naised, poliitiliste- ja usuliste veendumustega inimesed, puudega inimesed.

"Kõigi nende loetletud tunnuste alusel ja mitte ühtegi neist välja arvates, tõepoolest on sotsiaalministeeriumil olemas kohustus nende tegevusi toetada," kinnitas Pakosta.

Igale ministeeriumile on tegevusvaldkonna järgi määratud, milliseid mittetulundusühinguid nad peavad toetama. Ta tõi näiteks, et kui LGBT ühingud kuuluvad Sotsiaalministeeriumi haldusalasse, on perekondlikud ühingud liikunud siseministeeriumi halduse alla nagu usuühendused juba pikemat aega on olnud.

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...