Sotsides pettunud Anastassia Kovalenko lahkub parteist

Fotol on Anastassia Kovalenko Tallinna Sotsiaaldemokraatide üldkoosolekul Õpetajate majas koos Rainer Vakra ja Anto Liivatiga.

Pilt: Scanpix

Sotsides pettunud Anastassia Kovalenko lahkub parteist (2)

Lisa Gabriela Metsala

"Viimasel ajal on partei retoorika ja poliitiline aktiivsus muutunud täielikuks vastandiks nendele väärtustele," kirjutas Anastassia Kovalenko täna hommikul Facebookis.

Kovalenko andis täna hommikul Facebooki vahendusel teada, et astub Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast välja. Selle otsuse langetamiseni viisid tema sõnul viimase aasta jooksul erakonnas toimunud arengud.

"Juba terve aasta hämmastavad mind näited täielikust ideoloogia ja väärtuste puudumisest, mis on asendatud konfliktide otsimise ja poliittehnoloogiaga," kirjutas ta.

"Nagu selgus, saavad sotsiaaldemokraadid endale lubada tallinlaste jagunemist rahvuslikel alustel Nōmme ja Lasnamäe elanikeks. Meil polnud häbi rünnata naisi, valimata sõnastust, olgu tegemist kas abilinnapea või endise parteikaaslasega. Epideemia alguse ja eriolukorra keerulist aega kasutati maksimaalselt ära poliitilise kasumi teenimiseks, mitte ühiskonna konsolideerimiseks. Sisulise arutelu asemel kõlas valimatu kriitika kõigi linnavalitsuse algatuste suunas, lisaks torkas ebameeldivalt silma soov linnavalitsuse lahendusi esitleda meie initsiatiivina. Ettepanekuid ja kriitikat kõlab nii palju, et ilmseid vastuolusid enam ei märgata," tõi Kovalenko välja. Tema sõnul ei ole enam selge, kelle huvide eest erakond seisab. "Kui me sõnades soovime aidata kõiki, siis tegelikkuses on loosung "igaüks loeb" muutunud arusaamaks, et ei loe keegi. Kahjuks tuleb tunnistada, et eelmisel aastal ei muutunud mitte ainult partei juhid riiklikul ja linna tasandil, vaid ka partei suund. Ja sellel suunal ma ei saa jätkata."

Kovalenko andis teada, et planeerib edaspidi kanda vastutust oma valijate ees Tallinna Linnavolikogus sōltumatu volinikuna ja hetkel pole plaanis ühegi teise erakonnaga liituda. Veel ütles ta, et talle ei ole pakutud linnavalitsuse poolt ühtegi töökohta ja oma otsust pole ta Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas kellelegagi arutanud.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...