SPIN-programm jõudis ka Mustamäele

Täna, 12. novembril kell 15.30 avatakse Mustamäel, Tallinna Kadaka Põhikooli (E. Vilde tee 120) spordisaalis Inglismaalt alguse saanud noortele mõeldud ja meilgi populaarne spordiprogramm SPIN. 

Pilt: Scanpix
Haridus Pere

SPIN-programm jõudis ka Mustamäele

Toimetaja: Kairi Ervald

Täna, 12. novembril kell 15.30 avatakse Mustamäel, Tallinna Kadaka Põhikooli (E. Vilde tee 120) spordisaalis Inglismaalt alguse saanud noortele mõeldud ja meilgi populaarne spordiprogramm SPIN. 

Eestis alustas programm aastal 2015 ning tegutseb hetkel Tallinnas, Tartus, Rakveres, Kohtla-Järvel ja Narvas. Grupid kogunevad nädalas kolm korda korraga poolteisetunniseks sessiooniks, mida lisaks jalgpallile ja töötubadele täidetakse mitmete noorte poolt valitud arendavate tegevuste, erinevate paikade külastuste ning muu harivaga. Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats on ise eluaeg olnud spordiga lähedalt seotud ning tervitab SPIN-programmi jõudmist ka Mustamäele kahel käel. Mustamäe koolidest on huvitatute ringis Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium ja Tallinna Saksa Gümnaasium.
 
"SPIN on Eestis ainulaadne nii uuendusliku mudeli kui ka laia koostöövõrgustiku poolest," ütleb linnaosa vanem, "programmi panustavad teiste seas siseministeerium, politsei, kohalikud omavalitsused, koolid ja mitmed ärisektori partnerid. Väga oluline on see, et SPIN toetab noorte initsiatiivi, kasutab teadmiste edasiandmiseks aktiivseid, kaasavaid tegevusi. Nad nimetavad seda väga täpselt – see on eluoskuste arendamine. Trenn ega sport üksinda ei pruugi midagi õpetada, õppimine toimub SPIN-programmis kogemuste mõtestamise ning analüüsi käigus. SPIN tugineb Inglismaalt pärit spordiprogrammile Kickz, mida saatis sealsete noorte seas suur menu. Igal nädalal toimub kolm sessiooni, mis seovad endas jalgpallitreeningu ning erinevaid eluks vajalikke oskusi arendava õppe. Trennides saavad osalejad mängida jalgpalli tipptasemel treenerite juhendamisel. Lisaks pakub SPIN võimalust teha täpselt seda, mida sina ise soovid – omandada teadmisi spordist, tervisest ja eluks vajalikest oskustest, saada tuttavaks erinevate tippsportlastega ja leida muud meelepärast tegevust." 
 
Iga grupi eest vastutavad SPIN-is Eesti tippklubide abiga valitud jalgpallitreener ning tugeva noorsootöö kogemusega abitreener, kelle ülesanne on üheskoos toetada noorte arengut nii sportlikus mõttes kui ka erinevate oskuste omandamisel.
 
 
 
Laadimine...Laadimine...