Sügisesel koolivaheajal võivad lapsed veeta öö muuseumis

Koolivaheaeg õpetab multifilmi valmistamist, looduses liikumise nippe ja esmaabi andmist ning kutsub aaretejahile.

Pilt: Scanpix

Sügisesel koolivaheajal võivad lapsed veeta öö muuseumis

Kai Maran

Koolivaheaeg õpetab multifilmi valmistamist, looduses liikumise nippe ja esmaabi andmist ning kutsub aaretejahile.

Sügisene koolivaheaeg kestab 21.-29. oktoobrini. Kadrioru lastemuuseum Miiamilla pakub 8-11-aastastele lastele võimalust veeta öö muuseumis. Laager algab 24. oktoobril kell 18.45 ja lõpeb kell 17. 

"Sel korral saame laagris paremini sõbraks loodusega, õpime tundma looduse märke ning omandame teadmisi looduses hakkama saamiseks," ütles muuseumipedagoog Gerli Palmits, kelle sõnul tutvustab avapäeva muuseumitunnis oma põnevaid tegemisi skautide ühing. "Laagris tegutseme skaudijuhtide juhendamisel nii muuseumis sees kui ka õues, õpime looduses liikumise nippe, andma esmaabi ning teeme põneva salakirja-aaretejahi. Õppimise vahepeal mängime haaravaid ja liitvaid meeskonnamänge." Hilisõhtul saab vaadata loodusfilmi "Laanetaguse suvi".

Teisel laagripäeval külastavad lapsed loodusmuuseumi ja osalevad Eesti imetajaid ja linde tutvustavas muuseumitunnis. "Õpime seal tundma loomade jälgi ning tuletame meelde toiduahela ja toiduvõrgustiku," rääkis Palmits. "Pärast tundi suundume Neitsitorni muuseumkohvikusse einestama. Selleks, et pimedal ajal paremini nähtavad olla, meisterdame Kadriorgu naastes vahva taimehelkuri ning päeva lõpus mängime seikluslikke mõtlemis- ja liikumismänge."

Laagri 40-eurone osalustasu sisaldab kõiki vajaminevaid materjale, nelja toidukorda ning muuseumi pileteid. Osalemistasu tuleb maksta hiljemalt 20. oktoobriks muuseumi piletikassasse. Laagris on viisteist kohta.

Euroopa ilusamad kassid

Koolivaheaja esimesel nädalavahetusel tasub seada sammud ka lauluväljakule, kus 21. ja 22. oktoobril saab näitusehallis näha Euroopa ilusamaid kasse Saksamaalt, Hollandist, Itaaliast, Hispaaniast, Soomest, Rootsist, Norrast, Venemaalt jm. Sissepääsuletist kaasa küsida kassitõugude otsimise mängu, mille võitjaid ootavad auhinnad. Rahvusvaheline kassinäitus toob lauluväljakule mitmed haruldased tõud nagu, nt Cornish Rex, Devon Rex ja Jaapani Bobita, samuti karvatud kassid sfinksid. Kokku hindab žürii ligi sada kassi, Pärsia ja Birma tõugu kasside kõrval osalevad ka kodukassid ja kodu veel otsivad kassid. Piletid Piletilevist ja kohapeal.

Koertega suhtlemist saavad huvilised õppida 28. oktoobril algusega kell 11 Nõmme kultuurikeskuses (Turu plats 2), mida koos koertega külastab Lada Mehikas Nõmme loodusmajast. Lapsed saavad ka meisterdada, pilet viis eurot. Registreerimine maria.pihl@nommekultuur.ee

29. oktoobril kell 11 algab Nõmme kultuurikeskuses kabeturniir, kuhu on oodatud sügisel esimesse klassi astunud lapsed. Mängitakse 64-ruudulist kabet, huvilised saavad registreeruda 25. oktoobrini post@nommekultuur.ee ja tel 677 0890 või heinar.jahu@gmail.com , tel 5568 2500. Turniiri kolme esimest paremat poissi ja tüdrukut autasustatakse medali ja diplomiga.

Elu nagu filmis

Kristiine koolivaheaja tasuta programm "Elu nagu filmis" kutsub noori tutvuma glamuurse ja särava filmimaailmaga ning tähistama punasel vaibal koos fotograafiga noortekeskuse 15. sünnipäeva. Noortekeskuse töötubades õpitakse animatsiooni taustu joonistama ja maalima, grimme ja meiki peale kandma ning animatsiooni tegema. Töötubades valmivad filminukud ja filmid noorte endi mõneminutiliste stsenaariumide alusel. Üritused kestavad 23.-27. oktoobrini, lisateave huvi.tallinn.ee

 

Laste ja noorte muuseumifestivali "Avatud mänguväljad" sündmused

• 21. oktoobrist 5. novembrini Lastejaama otsimismäng kõigis põhiprogrammis osalevates muuseumides ja raamatukogudes. Leia Rapsik, Haliluu või Redi avatud mänguväljalt, tee temast pilt ja saada lastejaam@err.ee. Võid võita auhindu! Info http://lastejaam.err.ee/saade/lastejaam/#album/54570168

• 21. oktoobril kella 14-17 arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2) perepäev "Arhitektuurimängud". Osalejatel tuleb ehitada paberpulkadest võimalikult kõrge ning vastupidava konstruktsiooniga torn. Samal ajal on võimalik mängida ka otsimismängu "Soolalao saladused". Osalemine muuseumipiletiga, info tel 625 7000.

• 21. oktoobril kella 12-13.30 Kadrioru kunstimuuseumis perehommik "Elukutsed: kollektsionäär". Selgub, kuidas maalid, graafika ja tarbekunst võivad kollektsionääri kätte jõuda ja milline väärtus on eri teostel. Üritus on mõeldud 5-9-aastastele lastele ja nende vanematele/vanavanematele. Info tel 606 6400, kadriorg@ekm.ee

• 21. oktoobril kella 12-15 Kalamaja Miiamillas (Kotzebue 16) meisterduslaupäev nukuetendusega "Punamütsike". Registreerimine laste@linnamuuseum.ee, info tel 641 3491.

• 22. oktoobril kella 12-15 tervishoiumuuseumis perepühapäev "Mängult või päriselt", kus saab läbida avastusretke ja uurida, millest inimese organism tehtud on.

• 23. oktoobrist 3. novembrini igal tööpäeval kella 9-14 Eesti rahvusarhiivis Madara 24 või Maneeži 2 seiklused gruppidele. Arhiivi allika põhjal saab lavastada lühikese filmi. Registreerimine tiina.mannapsoo@ra.ee .

• 27. oktoobril kella 12-15 avastusrajad loomaaias. Nutiseade aitab liikuda avastusrajal ja alles testimisel oleval Smart Zoo rajal. Alguspunkt loomaaia keskkonnahariduskeskusest, Ehitajate tee 150. Info tel 694 3300.

• 29. oktoobril kella 12-13.30 perehommik "Muinasjutud" Mikkeli muuseumis: Hiina muinasjutt. Mööda kujuteldavat Suurt Hiina müüri astudes võib kohata draakonit, kilpkonna, Bixiet, Qilini ja fööniksit. Info tel 606 6400.

Laadimine...Laadimine...