Superbus ei saanud taas liinilube

Maanteeameti viimane liinilubade komisjon kogunes 7. augustil, kuid ka seal otsustati Superbus-i kaubamärgi all turule siseneda sooviv Bus Transport Holding OÜ-le liinilube mitte anda.

Pilt: Scanpix

Superbus ei saanud taas liinilube

Maanteeameti viimane liinilubade komisjon kogunes 7. augustil, kuid ka seal otsustati Superbus-i kaubamärgi all turule siseneda sooviv Bus Transport Holding OÜ-le liinilube mitte anda.

"Töötame praegu selle kirjaga, mille täna maanteeametilt saime. Me ei ole veel jõudnud kirja detailideni läbi vaadata, aga kiirkorras pilku peale heites võin öelda, et me ei ole liinilubasid saanud," ütles Superbusi esindav vandeadvokaat Merit Lind, vahendas BNS.

"Põhjus paistab olevat selles, et meie turule sisenemine häirib olemasolevaid vedajaid. Meie väljumisaegu võrreldakse olemasolevate vedajate väljumisaegadega ja mainitakse, et nende efektiivsus on madal. See tähendab seda, et nende bussid ei ole väljumistel täis vähemalt 75 protsenti, mistõttu meil ei ole ruumi turule sisenemiseks," märkis Lind.

Lind märkis veel, et praegu töötatakse läbi maanteeametilt tulnud kirja ja seejärel arutatakse see kliendiga läbi ning otsustatakse edaspidine tegevus. "Asi on veel üsna värske ja meil ei ole veel kindlat otsust kujundatud," märkis Lind.

Teisipäeval kohtusid Superbusi esindajad ka majandusminister Kristen Michaliga. "Kohtumine oli väga konstruktiivne, ministri suust oli väga hea kuulda, et turg alates 1. oktoobrist avaneb rohkem. Kindlalt ei saa liinide avamise kohta midagi öelda, aga poliitiline eesmärk paistab olevat, et turg avaneks," lisas vandeadvokaat.

Bus Transport Holding OÜ esitas taotluse liinilubade saamiseks juuli algul, kuid seoses puudustega taotlust komisjoni ei menetletud. Täiendavad dokumendid BTH OÜ-lt registreeriti maanteeametis 21.juuli seisuga ja ettevõtte taotlus jõudis 7. augusti komisjoni.

Maanteeameti ühistranspordi osakonna juht Kirke Williamson ütles eelmise nädala reedel BNS-ile, et liinilubade komisjonis menetleti ka Superbusi taotlust ja amet teatab otsusest järgmisel nädalal pärast taotleja informeerimist. "Ma ei saa otsusest enne rääkida, kui olen taotlejaid informeerinud. Täna oli komisjon ja Superbusi taotlus oli komisjonis, informeerin kõigepealt taotlejaid. See ei toimu täna, sest ka protokoll vajab kirjutamist. See toimub järgmise nädala algul," ütles Williamson.

Bus Transport Holding OÜ tahab Superbusi kaubamärgi all avada liinid Tallinnast Pärnusse, Narva  ja Tartusse. Piletihinnad algavad ettevõtte kinnitusel 1 eurost, sellele lisandub 1 euro suurune broneerimistasu. Ettevõtte konkurentsieelis seisneb Souteri sõnul kahekordsetes bussides, mis võimaldab müüa rohkem odava hinnaga pileteid ja mille kapitali- ja kütusekulu istme kohta on madalaim.

Laadimine...Laadimine...