Superbus lõpetab augustist Eestis tegevuse

Superbus lõpetab alates käesoleva aasta augustist tegevuse Eesti-sisestel liinidel, viidates vähesele koostööle maanteeametiga.

Pilt: Scanpix

Superbus lõpetab augustist Eestis tegevuse

Superbus lõpetab alates käesoleva aasta augustist tegevuse Eesti-sisestel liinidel, viidates vähesele koostööle maanteeametiga.

Alates tegevuse alustamisest on Superbus pidanud kogema mitmeid probleeme nii Eesti turule sisenemisel kui tegevuse arendamisel. "Maanteeamet ei rahuldanud meie esimest taotlust liinilubade saamiseks ning me pidime leppima sõiduplaanidega, mis ei olnud elujõulised ei majanduslikult ega opereerimise seisukohalt," teatas Superbus kaubamärgi alt transporditeenust pakkunud Bus Transport Holding OÜ.

Maanteeameti keeldumine vaidlustati kohtus ning 2016. aasta juunis tegi kohus otsuse Superbusi kasuks. Kohtuotsusest hoolimata ei ole ettevõtte teatel maanteeamet oma otsust muutnud ja nõuab, et ettevõte jätkaks tegevust olemasolevate liinilubade alusel või alustaks opereerimist nii olemasolevate kui algselt taotletud liinilubade alusel.

"Selleks peaksime ettevõte enda hinnangul oma bussipargi suurust peaaegu kahekordistama ning opereerima kahjumlikke liine väheste reisijatega. Ettevõttel lõpetab seega oma tegevus seisuga 31. juuli 2016," märkis firma.

Superbus tagab, et kuni 31. juulini 2016 toimuvad kõik reisid plaanipäraselt ja vastavalt kehtivale sõiduplaanile. Kõikidele reisijatele kes on ostnud piletid augustis toimuvatele reisidele tagastatakse piletiraha täies ulatuses.

Superbus sisenes Eesti turule möödunud aastal tuues kaasa uue hinnastamismudeli. Ettevõtte reisidel oli võimalik osta pileteid alates 2 eurost.

Laadimine...Laadimine...