Suuremad kultuurisündmused Tallinnas juulist augustini

Keskaja päevad, "Ava lava, Tallinn!", orelifestival, Birgitta festival - Tallinn pakub kultuuri ja meelelahutust igale maitsele.

Pilt: Scanpix

Suuremad kultuurisündmused Tallinnas juulist augustini

Keskaja päevad, "Ava lava, Tallinn!", orelifestival, Birgitta festival - Tallinn pakub kultuuri ja meelelahutust igale maitsele.

Juba viiendat suve järjest toimub üritustesari "Ava lava, Tallinn!", kus Raekoja platsil avatakse lava teistest Eesti paigust tulnud muusikutele ja käsitöölistele. Eesti ei piirdu ju vaid Tallinnaga – mujalgi on palju põnevat! Seepärast tulebki tuua Eesti Tallinna, et nii linlased kui ka külalised saaksid tutvuda eri piirkondade kultuuri ning vaba aja veetmise võimalustega.

"Ava lava, Tallinn!" sisustab neli suvist nädalavahetust. Juuni alguses olid kohal käsitöömeistrid ja rahvamuusikud Ida-Eestist, 18.-19. juunil esitles end Lõuna-Eesti, 30.-31. juulil Põhja-Eesti ja 20.-21. augustil Lääne-Eesti. Laval astuvad üles rohkem ja vähem tuntud rahvamuusikud, laadal saab imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta eestimaiseid hõrgutisi. Üritus on külastajatele tasuta, programmi leiab siit.

Keskaja päevad viivad ajarännakule

Keskaja päevad on pühendatud ajaloolise Tallinna sellele perioodile, mil ehitati kõrgete tornidega kirikuid, ümbritseti end tõhusa kaitsemüüriga, viidi valitsemine raekotta ning korraldati papagoilaskmisi. Keskaja päevad toimuvad 7.-10. juulini ja neid korraldab rahvakunsti ja käsitöö liit. Neil päevadel võib tunda ehedat ajaloohõngu – tänavatel liiguvad teemakohaselt riietatud linlased, käsitöömeistrid tutvustavad ammuste aegade oskusi, kõlab keskaegne muusika ning tantsitakse tolleaegseid tantse. Keskaja päevad elustavad Tallinna ühe olulisema ajajärgu, juhivad tähelepanu vaimustavale arhitektuurile ja elujaatavatele traditsioonidele. Programm asub kodulehel.

30. orelifestival toob Tallinna kokku fänne üle maailma

27. juuli – 7. august
Tallinna rahvusvaheline orelifestival on üks pikema traditsiooniga muusikasündmusi Eestis, nüüdseks on see kujunenud ka suurimaks ja keskseimaks orelimuusika suursündmuseks kogu maailmas. Igal aastal sõidavad festivali ajaks Tallinna orelimuusika austajad Saksamaalt, Inglismaalt, Iirimaalt, USA-st, Kanadast jm. Festival on teinud Tallinna kuulsaks orelilinnana. Meie vanalinna kirikute orelid kuuluvad kahtlemata maailma parimate ja unikaalsemate hulka, festivali üheks eesmärgiks ongi nende tutvustamine ning Eesti orelikultuuri propageerimine. Festivali programm asub kodulehel.

Birgitta festival muudab ooperi flamencoks

Suurejooneline Birgitta festival on viinud Tallinna maailma muusikakultuuri kaardile. 12.-21. augustini muutub Pirita klooster nüüdisaegseks teatrisaaliks, varemed saavad katuse ning tõusuga tooliread. Iidsed müürid loovad erilise atmosfääri.

Suve suurteoseks kujuneb Mozarti Reekviem, mille lavastus ja kontseptsioon pärineb belglaselt Joël Lauwers´ilt. Dirigeerib Mihhail Gerts, osalevad Läti riiklik koor Latvija ning Tallinna kammerorkester. Etenduses "Carmen by Bizet" toob Antonio Andrade Flamenco Company Andaluusiast publiku ette hinnatud flamenkotantsijad ja -muusikud. Kõlab muusika nii Bizet` ooperist kui ka sellest inspireeritud helindid flamenkoansambli ettekandes. Carmeni lugu avaneb kirgliku jutustusena armastusest, lootusest ja igatsusest.

Venemaa üks väljapaistvamaid balletitruppe, Jekaterinburgi ooperi- ja balletiteater esitab Sergei Prokofjevi balleti Shakespeare´i näidendi "Romeo ja Julia" ainetel. Vene balletikooli parimate esindajate tantsitud lugu jutustab armastuse imest ja inimtunnete kõikevõitvast suurusest. Lavastaja Vjatšeslav Samodurov on endine Peterburi Maria teatri, Hollandi rahvusballeti ja Inglise kuningliku balleti esitantsija, kelle lavastused on äratanud tähelepanu nii Moskvas kui ka Londonis.
Info festivalisündmuste kohta leiab kodulehelt: http://www.birgitta.ee/

Laadimine...Laadimine...