Suusarajad ootavad vaid pikemat külma

Niipea kui miinuskraadid pikemalt paika jäävad, panevad Pirita ja Nõmme spordikeskus tööle lumepuhurid ja ootavad inimesi suusatama.

Pilt: Scanpix

Suusarajad ootavad vaid pikemat külma

Urmas Kaldmaa

Niipea kui miinuskraadid pikemalt paika jäävad, panevad Pirita ja Nõmme spordikeskus tööle lumepuhurid ja ootavad inimesi suusatama.

"Oleme lume tootmiseks kõik ettevalmistused ära teinud," rääkis Pirita tervisespordi maja vanemspordiinstruktor Enn Pettai. "Kolm väga head lumekahurit ootavad töölepanemist. Lume tegemiseks läheb meil vaja vähemalt viiekraadist külma ja kuut päeva, et neljakilomeetrine rada maha saada. Vähemalt kolm päeva kulub seejärel lume laiali vedamiseks, nii et kokku kulub raja tegemiseks umbes kümme päeva." 

Pirital on võimalik laenutada ka suuski, suusakeppe ja -saapaid. Komplekti laenutamine maksab täiskasvanutele neli eurot tunnis, lastele ja pensionäridele 2,5 eurot.

Pirita jõe kaldal tervisespordi maja kõrval asuv liuväli on alates 2. detsembrist avatud iga päev kella 10-22. Tund aega uisutamist maksab 2,5 eurot, uiskude laenutamine täiskasvanutele neli ja lastele, üliõpilastele ja pensionäridele 2,5 eurot. Uiskude laenutamiseks peab kaasas olema isikuttõendav dokument, soodushind kehtib vaid selle alusel. Arvestada tuleb ka sellega, et hokit liuväljal mängida ei tohi.

Nõmme spordikeskuse direktor Toomas Klasen ütles, et nemad tegid ettevalmistused talveks ära juba novembri alguseks. "Tänavu on saanud nautida ainult hetke-talvemõnusid," lisas ta. "Oktoobri lõpus sadas natuke lund ja siis käisime 15-kilomeetrise Harku ringi hooldustehnikaga üle. Inimesed said kolm päeva suusatada."

Miinuskraadide korral läheb lume tootmine lahti ka Mustamäe nõlva all. Loodusliku lumega suusatamise põhiringi pikkus on Nõmmel 15 km, kuid kavandatud on ka kunstlumega kaetud suusaring. Klaseni sõnul kulub neil kunstlumega suusaradade tegemiseks vähemalt kaks nädalat.

Nõmmel on alati olnud loodusliku jääga liuväli, kuid tänavu pole saanud seda ilma tõttu avada. Et tiik saaks nii paksu jääkooriku, et seal peal kannataks uisutada, on vaja 8-10 kraadi külma kolme-nelja päeva jooksul.

Nõmme spordikeskuses maksab suuskade laenutamine lastele ja pensionäridele kuni kaheks tunniks 2,5 eurot ning täiskasvanutele viis eurot.

Tallinna lauluväljak läheb talvele vastu tagasihoidlikumate plaanidega kui tavaliselt. "Tänavu talvekeskust ja uisuväljakut ei tule," teatas lauluväljaku produktsiooni ja turunduse spetsialist Hando Jaksi. "Kui ilm peaks muutuma ja lumi maha sajab, avame lauluväljaku nõlva tasuta kasutamiseks. Me ei hakka seda aga mäetraktoritega hooldama, kuid tõenäoliselt tuleb nõlvale pimedal ajal valgustus ja muusika."

15.-17. detsembrini on aga lauluväljakul avatud jõululaat.

 

Harju tänaval saab uisutada iga ilmaga

• Harju tänava uisuplats on avatud iga päev kella 10-22, v. a 24. ja 31. detsembril, kui uisutada saab 10-19.

• Tund uisutamist maksab 6 eurot, sooduspilet 4-15-aastastele ja vähemalt 60-aastastele 4 eurot. ISIC/NPNK kaardiga saab täishinnast euro alla. Saadaval on ka perepiletid ja mitme korra kaardid.

• Kiivri ja lukustatava kapi rentimine maksab 2 ning uiskude ja algaja abivahendi laenutus kumbki 3 eurot.

• Esmaspäevast reedeni kell 13.30, 17, 19.30 ning laupäeval ja pühapäeval kell 13.30, 15.30, 17 ja 19.30 puhastatakse jääd ning sel ajal uisutada ei saa. Iga jääpuhastus kestab ligikaudu 15 minutit ja seda uisutamise aja sisse ei arvestata.

Laadimine...Laadimine...