Swissbus lükkas Eesti turule sisenemise edasi

Šveitsi bussifirma Swissbus lükkas Eesti turule laienemise seoses Šveitsis asuva emafirma otsusega suunata investeeringud kinnisvaraprojekti edasi.

Pilt: Scanpix

Swissbus lükkas Eesti turule sisenemise edasi (1)

Šveitsi bussifirma Swissbus lükkas Eesti turule laienemise seoses Šveitsis asuva emafirma otsusega suunata investeeringud kinnisvaraprojekti edasi.

"Meie emafirma Šveitsis otsustas investeerida perioodil 2014-2015 aja ja raha ühte kinnisvaraprojekti. See on põhjus, miks me ei alustanud Eestis sel aastal, nagu plaanisime," ütles Swissbus OÜ esindaja, vahendas BNS.

"Samas see investeering tuli õigel ajal, sest pärast Brian Souteri otsust samuti Eestisse laieneda peame meiegi oma äriplaani muutma," lisas ta.

Bussifirma esindaja sõnul on nad endiselt arvamusel, et nii suure konkurendi nagu Brian Souter, kes on üle 30 aasta uutele turgudele sisenemiseks kasutanud samu põhimõtteid, vastu aitab vaid teiste bussifirmade jõudude ühendamine. "Ükski Eesti bussifirma, isegi mitte suurim, ei suuda keskpikas perspektiivis võistelda Souteri Stagecoach Groupi vastu," rääkis ta.

"Ausalt, oma 13 000 bussiga üle maailma suudaks Stagegroup kaheksat bussi väga lihtsalt sõidutada ka tasuta mitu aastat, kuni sõitjad on sihtkohaga harjunud," lisas esindaja.

Swissbusi hinnangul oleks Souteri bussifirmaga konkureerimiseks vaja uut, neutraalset ja dünaamilist firmat, millel oleks tõhus kodulehekülg, kus saaks teha broneeringuid ja tasuda nii fikseeritud kui muutuvate hindadega piletite eest Eesti bussifirmadele, mis liinidel opereerivad. "Sellel, kes tahab jätkata omapead, pole mingit lootust ja on määratud läbi kukkuma. See on vaid aja küsimus ja see, mis juhtus Poolas ja Soomes, peaks olema hea näide," rääkis ta.

"Võtame augustis ühendust ühe Eesti bussifirmaga, mis opereerib regulaarliine, et saada teada, kuidas nad meie nägemusele ja ettepanekule vaatavad. Loodame leida maksimaalselt partnereid, kes oleks valmis jõud ühendama," ütles ta.

Šveitsi bussifirma Swissbus teatas mullu plaanist siseneda Eesti turule. Seoses Šoti ärimehe Brian Souteri plaaniga samuti siinsel turul opereerimist alustada teatas Swissbus mais BNS-ile, et on oma plaane muutnud ning otsib koostööpartnereid teiste Baltimaade bussifirmade seast.

Souteri bussifirma hakkab Eestis ja ka teistel uutel turgudel kasutama Superbusi kaubamärki. Eestis alustab ettevõte esialgu kaheksa kahekordse bussiga  ja kolme liiniga: Tallinn-Tartu, Tallinn-Narva ja Tallinn-Pärnu.  

Maanteeamet Souteri bussifirmale juulis liiniveoluba ei saanud väljastada, sest Bus Transport Holding OÜ taotlust ei võetud komisjonis arutluselegi. Põhjus seisnes selles, et avaldusel esines puudusi ja seetõttu on menetlus peatatud. Täiendavad dokumendid BTH OÜ-lt on maanteeametis registreeritud 21.juuli seisuga ja need vaadatakse läbi lähiajal.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...