Taasiseseisvumispäeval on Tallinn täis tegevusi

Taasiseseisvumispäev algab väga paljude erinevate tegevustega Tallinnas. Lisaks pidulikele lipuheiskamistele ja pärgade asetamisele on toimumas ka mitmeid pereüritusi ja kontserte.

Pilt: Albert Truuväärt

Taasiseseisvumispäeval on Tallinn täis tegevusi

Taasiseseisvumispäev algab väga paljude erinevate tegevustega Tallinnas. Lisaks pidulikele lipuheiskamistele ja pärgade asetamisele on toimumas ka mitmeid pereüritusi ja kontserte.

Kella 11.00- 18.00 toimub Teletorni õuel meeleolukas perepäev, kus jagub nii püssipaugutamist kui ka mitmesuguseid tegevusi lastele. Huvilised saavad tutvuda Kaitseliidu, Kaitseväe, Politsei ja Päästeameti varustuse ja sõidukitega, tutvustatakse esmaabivõtteid ning ohutuse tagamist liikluses, veekogudes ja muudes olukordades. Kaitseliidu Tallinna Malev viib läbi  näidislahingu. Kolmel korral esineb Katseliidu Tallinna Maleva Orkester ning päeva lõpetab kell 17 algav ansambel Justament kontsert. Kõik tegevused õuealal on tasuta.

Igal täistunnil pääsevad soovijad torni vaateplatvormile mööda treppe, kus blokeeriti 1991.a. Teletorni hõivata püüdnud dessantväelased.
 
 
Kell 12 toimub Löwenruh pargis Kristiine Linnaosa Valitsus korraldatud Kristiine toidufestivali (Mustamäe tee 59a). Festivalil pakuvad degusteerimiseks ja tutvustamiseks toitu kodukokad ja professionaalid käsikäes. Teiste osalejate seas tutvustavad oma kööki ka Kristiine linnaosa toitlustusettevõtted. Toidufestivali moto on "Maitseelamus Kristiinest" ning peaesinejaks on Laura Põldvere. 
 
Kell 12 algab Vabaduse väljakul kontsert "Vabadus on tunne". Tallinna peaväljakule koguneb üle 1000 laulja ja ligi 100 tantsijat. Lavale tulevad Kaitseväe orkester, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester ja bänd ning armastatud solistid. Kavas on üldtuntud isamaalised laulud üldlaulupidude repertuaarist, aga ka uudisteosed ja rahvalikke laule. Osalevad Eesti Raadio Lastekoor, Estonia Seltsi segakoor, Lastekoor Ellerhein, Leigarid, Rahvusooper Estonia Poistekoor, Segakoor Noorus, Sõleke, Tallinna Kammerkoor, Tallinna Poistekoor, Tütarlastekoor Ellerhein, Vox populi jpt.
 
Kell 15.00 on tasuta kontsert Toompea Lossi platsil.
 
 
Lisaks sellele saab Rahvarinde Muuseumis osaleda erinevates ühistegevustes.
 
Kell 11-16 joonistamine "Vabadus on tunne". Vabaduse hindamiseks ei tohiks me seda iseenesestmõistetavalt võtta. Haarakem hoopis võimalusest oma mõtted ja tunded sellel erilisel tähistuspäeval paberile kanda. Joonistustest koostame muuseumis ka ajutise väljapaneku.
 
Kell 11-16 viktoriin "Täna 25 aastat tagasi". Parimatele vastajatele auhinnad!
Kell 14-16 töötuba "Rukkilill". Meisterdame üheskoos juhendaja ettenäitamisel paberist rahvuslilli.
 
Igal täistunnil, kella ühest neljani, räägime Eesti lipu ajaloost – Eesti lipu sünnilugu, lipu roll taasiseseisvumisel, Eesti lipp täna.
Rahvarinde Muuseum kuulutab välja esseekonkursi Tallinna koolide gümnasistidele (essee täpne pealkiri täpsustub augusti alguseks).
 
Kell 17 toimub Nõmmel Tähe ja Nõmme-Kase tänava nurgal asuvas Vabaduse pargis tasuta kontserdi Karl-Erik Taukar Band. Kontserdi korraldaja, Nõmme linnasoa valitsus soovitab kontserdile tulla jalgsi või jalgrattaga ning istumiseks teki kaasa võtta. 
Laadimine...Laadimine...