Taavi Aas koalitsioonist rohelistega: me jagame inimkeskset, sotsiaalset ja hoolivat maailmavaadet

"Rohelisest abilinnapea Tallinna linnavalitsuse laua taga aitab veelgi tugevdada keskkonnaalast mõtlemist Tallinna linna juhtimisel, aidates meil liikuda rohelisema linna suunas, mis ühel hetkel võiks saada Euroopa Roheliseks Pealinnaks," sõnas tegevlinnapea Taavi Aas.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Taavi Aas koalitsioonist rohelistega: me jagame inimkeskset, sotsiaalset ja hoolivat maailmavaadet

"Rohelisest abilinnapea Tallinna linnavalitsuse laua taga aitab veelgi tugevdada keskkonnaalast mõtlemist Tallinna linna juhtimisel, aidates meil liikuda rohelisema linna suunas, mis ühel hetkel võiks saada Euroopa Roheliseks Pealinnaks," sõnas tegevlinnapea Taavi Aas.

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu otsustas toetada koalitsioonilepingu allkirjastamist erakonna Eestimaa Rohelistega. Eestimaa Rohelistele hakkaks kuuluma üks abilinnapea koht linnavalitsuses. 

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et Keskerakond ja Erakond Eestimaa Rohelised jagavad mõlemad inimkeskset, sotsiaalset ja hoolivat maailmavaadet. "Rohelisest abilinnapea Tallinna linnavalitsuse laua taga aitab veelgi tugevdada keskkonnaalast mõtlemist Tallinna linna juhtimisel, aidates meil liikuda rohelisema linna suunas, mis ühel hetkel võiks saada Euroopa Roheliseks Pealinnaks," sõnas Aas.

Partneri kaasamine toob värskeid ideid

Aas osutas, et rohelistel pole küll Tallinna volikogus esindatust, kuid olukorras, kus Keskerakonnal on enamus, on värskete ideede lisamine linnajuhtimisse kahtlemata oluline.

Viime Tallinna pestitsiidivabade linnade kaardile.

Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova kommenteeris, et tal on väga hea meel näha, et koalitsioonilepingusse on sisse kirjutatud nende jaoks äärmiselt olulised keskkonnaalased punktid nagu Tallinna viimine pestitsiidivabade linnade kaardile, uute ehitiste rajamisel lokaalsete taastuvenergia lahenduste kasutamine, erivajadustega inimestega arvestamine ja palju muud.

Reidi teega otsitakse parimat lahendust

"Meie jaoks on ilmselt kõige suurem murekoht Reidi tee, kuid selge on see, et koalitsioonis olles saame me selle projekti rajamisel kaasa rääkida ja üheskoos leida maksimaalselt keskkonnasõbralikud ning praegusi puid võimalikult palju säilitavad lahendused," ütles Izmailova.

Koalitsioonilepingut ja edasist koostööd tutvustatakse kell 11 Tallinna Botaanikaaia ruumides, kus toimub ka lepingu allkirjastamine Taavi Aasa ja Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse esinaise Züleyxa Izmailova poolt.

Linnavolikogu esimeheks saab Mihhail Kõlvart

Täna otsustas Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitada erakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekul kandidaadid linnapea, linnavolikogu esimehe ja aseesimehe ning Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtkonna kohtadele. 

Tallinna Linnavolikogu esimehe ning Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhi kandidaadiks kinnitas nõukogu Mihhail Kõlvarti. Jüri Ratase sõnul on Mihhail Kõlvart Tallinna Linnavalitsuses paistnud silma oma töökuse ja tasakaalukusega, mida tunnustasid ka linnaelanikud, kes andsid talle valimistel väga tugeva mandaadi.

"Ma olen kindel, et Mihhail Kõlvart juhib Tallinna Linnavolikogu endale omasel lugupidaval viisil. Tema roll on leida erimeelsuste asemel ühisosa ning vajadusel lepitada erinevaid poliitilisi ambitsioone," rõhutas Ratas.

Ratas: Taavi Aas on Tallinnale töökas ja väärikas linnapea

Linnapeakandidaadiks nimetas Keskerakonna Tallinna nõukogu Taavi Aasa, kelle puhul tõi Ratas välja aastatepikkuse töö linnaelanike heaks abilinnapea ning tegevlinnapeana. Tema tulemuslikku tööd näitavad ka mitmed rahulolu-uuringud, milles tallinlased hindavad pealinna elukeskkonda väga kõrgelt. Ratas tõi välja, et valimistel küsiti toetust nii linnapeakandidaat Taavi Aasa senisele tööle kui ka Keskerakonna ideedele ja programmile tervikuna ning linnaelanikud andsid mõlemale oma selge heakskiidu. "Olen kindel, et Taavi Aas jätkab ka järgmisel neljal aastal sama tugevalt ning Eesti pealinn saab tema näol tööka ning väärika linnapea," ütles Keskerakonna esimees.

Volikogu aseesimehe kandidaadiks nimetati varasemalt Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtinud kogenud poliitik Toivo Tootsen. Ratas selgitas, et Tootsen on endise ajakirjanikuna harjunud otsima tõde ja õiglust ning need omadused on väga olulised igale poliitikule. "Loomulikult on tal ka aastatepikkune kogemus linnavolikogu fraktsiooni juhina ja Riigikogu komisjoni vedades. Seepärast on Tootsen igati väärikas kandidaat Tallinna Linnavolikogu aseesimehe kohale. Ma usun, et neid loetletud omadusi hindavad ka tema ametikaaslased Tallinna volikogus," rääkis Ratas.

Lisaks toetas Tallinna Nõukogu ettepanekut valida Tallinna Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimeeste kohale Toivo Tootsen, Margarita Tšernogorova, Leonid Mihhailov ja Tiit Terik.

Laadimine...Laadimine...