TAFF Clubi hooaja teine pool pakub nii klassikat, sambat kui ka muusikat Valgevenest

Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas toimuva TAFF Clubi kava on hooaja teises pooles mõnusalt kirju - jätkuvad nii Naabrijazzi, Persona kui "...’n’Jazz" sarjad. Sekka tuleb ka huvitavaid koosseise ja seda loomulikult suurepärases džässi võtmes.

Pilt: Erakogu/ Jukka Perko

TAFF Clubi hooaja teine pool pakub nii klassikat, sambat kui ka muusikat Valgevenest

Toimetaja: Moonika Tuul

Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas toimuva TAFF Clubi kava on hooaja teises pooles mõnusalt kirju - jätkuvad nii Naabrijazzi, Persona kui "...’n’Jazz" sarjad. Sekka tuleb ka huvitavaid koosseise ja seda loomulikult suurepärases džässi võtmes.

TAFF Clubi presidendi Raivo Tafenau sõnul jätkab klubi sel poolaastal oma kvaliteetprogrammiga. "Lavale astuvad väga head muusikud Soomest ja Valgevenest ning samuti meie endi absoluutsed tipptegijad," tuvustas muusik. "Jätkub sari "Persona", kus oma loomingut esitlevad Jaak Sooäär ja Lauri Saatpalu. Mai lõpus toimub suur kontsert, kus kohtuvad laval Raivo Tafenau džässkvartett ja maailmatasemel Tallinna Kammerorkester. Väga palju head muusikat ja huvitavaid isiksusi, nagu TAFF Clubil kombeks," lisas Tafenau.

Erilised muusikud lähemalt ja kaugemalt

Sarjas "Naabrijazz" astub juba 17. jaanuaril publiku ette Soome džässmuusika saadik maailmas, saksofonist Jukka Perko. Tema rahvusvaheline karjäär sai tormilise alguse, kui legendaarne trompetist Dizzy Gillespie ta 1987. aastal oma juubeliturnee orkestrikoosseisu palus. Perko oli siis vaevu 20-aastane. Tema pimestavat annet on võrreldud noore Charlie Parkeriga ning kriitikud on läbi aastate olnud tema mängust lummatud. Samas sarjas toimub teine kontsert 28. märtsil, kui kontserdi keskmes on Valgevenest pärit pianist Elena Vashkevich. Tegemist on väga mitmekülgse muusikuga, kelle repertuaaris on kindlal kohal maailma klassikalise pianismi tippteosed, kammervormid kui ka džässiskaalad. 

"Persona" sari, mis keskendub ühe artisti loomingu läbilõikele, jätkub 7. veebruaril. Hooaja teise poole esimeseks artistiks on Jaak Sooäär. Ilmselt üks hõivatumaid džässmuusikuid, kelle koostööpartnerite nimistu on pikk ja kaalukas. TAFFi publiku ette tuleb ta kavaga "Sabaga täht", mis toob koos kitarristiga lavale veel kontrabassimängija Ara Yaralyani ja trummar Markku Ounaskari. Sarja teine artist on pikemat tutvustamist mitte vajav laulja ja laulukirutaja Lauri Saatpalu. Õhtu esimeses osas esitatakse NUKU teatri lavastuses "Mees, kes ei teinud mitte midagi" kõlanud muusikat, mille Saatpalu kirjutas ning kontserdi teises osas liitub lavale ka TAFFi president Raivo Tafenau. "Persona: Lauri Saatpalu" toimub 14. märtsil.

Jazz seguneb teiste žanritega

TAFFi üks värskemaid sarju "..’n’Jazz" on publikuni toonud juba Hendrik Sal-Salleri loomingu džässi võtmes sarjas "Rock’n’Jazz". Hooaja teises pooles kastetakse džässinektarisse nii samba kui klassika. 28. veebruaril saab suviste rütmidega talvekaamose eemale peletada koos Denise Fontoura & Raivo Tafenau bändiga sarjas "Samba’n’Jazz". Hooaja viimane kontsert 24. mail toob aga sarjas "Classic’n’Jazz" Valgesse saali Tallinna Kammerorkestri ja Raivo Tafenau ansambli ning uued seaded saavad mitmed tuntud lood.
 
TAFF Clubist ei puudu ka põnevad kooslused. 31. jaanuaril ühendavad laval oma jõud laulja-luuletaja Jaan Pehk, kitarrist Paul Daniel ja trummar Ramuel Tafenau. Vaimuka laululoojana tuntud Jaan Pehk esitab nii enda kui ka teiste lugusid, sedapuhku džässivõtmes. Laulude vahele loeb Jaan oma luulet. 11. aprillil on koos laval võrratu Liisi Koikson ja TAFFi publikule erinevatest kooslustest varasemast tuttav pianist Joel Remmel. 9. mail vallutavad aga lava noored ja vihased ehk Kalle Pilli Quintet. Bänd koosneb Kalle headest sõpradest, kes on juhtumisi ka ühed hinnatumad muusikud Eestis.

Laadimine...Laadimine...