Tallinn Art Week täna: kordumatu "Katedraal tehnikale"

Tallinn Art Week'i teine päev toob endaga festivali kolossaalse ja kordumatu peanäituse "Katedraal tehnikale" avamise Noblessneri sadamalinnakus. 

Pilt: Tallinn Art Week

Tallinn Art Week täna: kordumatu "Katedraal tehnikale"

Tallinn Art Week'i teine päev toob endaga festivali kolossaalse ja kordumatu peanäituse "Katedraal tehnikale" avamise Noblessneri sadamalinnakus. 

Tänavuse Tallinn Art Week’i tippsündmus ja fookus on mastaapsel näitusel "Katedraal tehnikale", mis võtab koha sisse endises Tallinna Laevatehasele kuulunud hoones Noblessneri sadamalinnakus.

"Katedraal tehnikale" heidab pilgu inimese olemusele tulevikuvaates. Milliseks me muutume ja milliseks muudab meid tehnoloogia ning kaasaegne tarbimisühiskond? Kuidas mõistame lähitulevikus inimlikkust?

Neid teemasid käsitlevad näitusel esindatud kunstnike suurteosed, mille seas on ka rahvusvahelist tuntust kogunud Timo Tootsi seeria Memopol III osa. Lisaks osalevad veel Taavi Suisalu, Noolegrupp, Alina Orav, Juhan Soomets, Peeter Laurits, Ignas Pavliukevicius, Kiwa, Erki Kasemets, Elo Liiv jt. Kunstnike looming peegeldab festivali manifesti “ mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…”.

Raul Oreškin ja Kaili Kase on tandem, kes on nüüdseks juba hea tükk aega pannud oma energia armastatud korternäituste korraldamisse. Tallinn Art Week’i ajal võetakse suund taas pealinna ja koostöös Fahle galeriiga sätitakse end sisse Kadriorus, A. Weizenbergi tänaval, kus saab sel korral näha maalikunstnik August Künnapu loomingut.

Kalamaja Paberipoes avatav näitus “On olemas” kujutab endast väikest maailma suure maailma sees. See on Kreeta Aidla ja Siim Karro maailma vaatlemine ning selles osalemise vahekokkuvõte. Näituse põhiteemadeks on mugavuse passiivne iha ja ideaalid.

Lisainfo ning täpsem ajakava on leitavad Tallinn Art Week’i kodulehel ning Facebookis.

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegse kunsti toomine inimesteni. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades endas ca 2000 teost enam kui 200 erinevalt kunstnikult.

 

Koduleht: http://tallinnartweek.ee

FB: https://www.facebook.com/tallinnartweek/

TAW’18 treiler Youtubeis: https://www.youtube.com/watch?v=wxprwh2Z4xQ

Laadimine...Laadimine...