Tallinn Art Weeki kolmas päev: Kiwa ja Lapini sound art, salapärane Polymer ning "Kunst ja film" Sõpruses

Tallinn Art Week’i kava on täna erakordselt tihe - avastame salapärast Polymeri kunstnike residentuuri ning kinos Sõprus leiab õhtul aset Jaan Toomiku kureeritud eriline filmiseanss. Kuid see pole kaugeltki mitte kõik!

Pilt: Tallinn Art Week

Tallinn Art Weeki kolmas päev: Kiwa ja Lapini sound art, salapärane Polymer ning "Kunst ja film" Sõpruses

Tallinn Art Week’i kava on täna erakordselt tihe - avastame salapärast Polymeri kunstnike residentuuri ning kinos Sõprus leiab õhtul aset Jaan Toomiku kureeritud eriline filmiseanss. Kuid see pole kaugeltki mitte kõik!

Kell 15:00 ootab salapärane Polymer ja kunstnike residentuur endale külla! Polymeri kultuuritehas on ise kui suur kunstiteos, mille koridoriseintelt leiab nii meie tuntud tänavakunstnike teoseid kui ka traditsioonilisematest žanritest pärit visuaale. Lisaks on võimalik piiluda rahvusvaheliste kunstnike kodustuudiotesse, avastamaks kuidas elatakse selles huvitava ajaloo ja arhitektuuriga tehasehoones ja millist loomingut seal tehakse. Toimuvad etteasted ja tuurid, workshop’id ja näitused, installatsioonid ja performance´id. 

"Polymeri A-korpus pakub kunstnikele võimalust elada ning töötada üsna ekstreemsetes oludes. Siin leidub nii külma pimedust kui ka rahulikku soojust," räägib Polymeri resident kunstnik Niina-Anneli Kaarnamo. "Võtame kõik külalised nende kahe päeva jooksul väga hea meelega vastu!" 

"Tallinn Art Week’i tänavune manifest "Võta seisukoht!" sobib Polymeri põhimõtetega imehästi! Väljendusvabadus on miski, mis peaks igas eluvaldkonnas alati alles jääma, ja just seda me siin elavatele kunstnikele võimaldamegi - vabadust selle sõna igas võimalikus tähenduses," lisab Kaarnamo. 

Kell 18:00 avaneb ainukordne võimalus näha spetsiaalselt Tallinn Art Week'i jaoks jõud ühendanud kahe oma ala tipu - Kiwa ja Leonhard Lapini, loomingulisest sümbioosist sündinud sound art etteastet! Kõik see toimub Noblessneris (Peetri 7), kus avavad oma näituse tunnustatud kunstnikud Silja Saarepuu ja Villu Plink, kelle väikesed inimesed on positsioonid sisse võtnud Noblessneri laevatehase elektrijaamas. Hoone teisel korrusel on võimalik siseneda installatsiooni, võtta seisukoht ja seista koos väikeste inimestega ka siis, kui maapind jalge all kõikuma lööb. 

Kell 20:00 on Helikopter koht, kus saad tutvuda Eesti põrandaaluse skeenega. See Sobib eriti hästi kõigile, kes soovivad avardada oma piire ning kogeda midagi teistsugust. Toimuvad No Shade tantsutöötoad ning jam session, mis pakub kõigile võimalust sukelduda sügavale vogue ja house tantsustiilide kultuuri. Avalik loeng: "Mission statement" - etenduskunst ja kujutav kunst, mis on suurepäraseks sissejuhatuseks kõigile, kes Helikopteris toimuvast osa saada tahavad. 

Õhtu lõppeb POOR.LIFE.CHOICES kohalikku muusikaskeenet muutva muusikaüritusega, kus esinevad kaks bändi, millesarnaseid Eesti varem näinud pole! Jesień (Torun, PL) - noise- ja math-rock stiilist segunenud trio, milles on tunda ka kergelt jazzilikke sugemeid.  Golebie (Poznań , PL) – karmim pool shoegaze/ post-punk stiilist, mis haakub alt-rock meloodiaga. Külm, korisev, rabe kitarriheli ja järelkõla, mida iga shoegaze’i fänn ihkab.
   
Kell 21:00 toimub kinos Sõprus videokunstiseanssi "Kunst ja film" raames Eesti ühe tuntuma kaasaegse kunstniku ja filmitegija Jaan Toomiku spetsiaalselt TAWi raames valminud kokkuvõtte tema loomingust, mida ta ise kohapeal vaatajatele lahti mõtestada aitab. 
 
"Tegemist on minu enda valikuga video- ja lühifilmi loomingust, mis käsitlevad inimeste eksistentsiaalset olekut läbi religioosse võtme - kõike seda läbi kerge iroonia prisma," tuvustab Toomik kokkuvõtvalt oma loomingut. 
 
Tallinn Art Week 2017 on 12.-18. juunil toimuv erakordne kunstifestival, mis toob publikuni kaasaegse kunsti põnevaimad pärlid. Sel aastal on kunstinädala motoks Võta seisukoht!/Take a Stand. Oma seisukoha kujundamiseks on TAW programmis seitsme päeva jagu erinevaid kunstisündmusi, kaasahaaravaid arutelusid ning töötubasid ja kohati suisa uskumatuid etteasteid erinevates paikades üle kogu linna. 

Lisainfot festivali ajakava kohta leiab Tallinn Art Week’i kodulehelt ning Facebookist. Tallinn Art Week korraldab kunstikeskkond NOAR.eu.

Laadimine...Laadimine...