Tallinn avab 1. juunil avalikud saunad

Esmaspäeval, 1. juunil avatakse Tallinna linna avalikud saunad, kus kehtima jäävad teatud piirangud ja 2+2 reegel.

Pilt: Albert Truuväärt

Tallinn avab 1. juunil avalikud saunad

Toimetaja: Toomas Raag

Esmaspäeval, 1. juunil avatakse Tallinna linna avalikud saunad, kus kehtima jäävad teatud piirangud ja 2+2 reegel.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on ettevalmistustega juba alustatud ning saunad avamiseks valmis. "Klientidele on paigaldatud käte desinfitseerimisvahendid ja 2+2 reeglit järgima kutsuvad infoplakatid," rääkis Võrk ning lisas, et erilist tähelepanu pööratakse üldkasutatavate ruumide intensiivsele puhastamisele, sest viirus võib püsida ka saastunud kontaktpindadel.

Abilinnapea lisas, et avalikes saunades on reguleeritud kasutusaeg ja lisaks tagatakse saunades igapäevane põhjalik koristus, seal hulgas põrandate märgpesu. Kõrgendatud tähelepanu all on ka tööruumide, seinte ja müügilettide puhastamine ja desinfitseerimine.

Ruumide suurusest tulenevalt on piiratud ka külastajate arv. Näiteks Raua saunas saab naiste üldsauna ruumides viibida korraga viis inimest ja meeste üldsaunas kümme inimest. Avatud on kaks tunnisauna ning üks puukerisega suurem tunnisaun. Lähtudes 2+2 reeglist, on tunnisaunas lubatud maksimaalselt kaks inimest - juhul kui inimesed on ühest leibkonnast ja neid on rohkem kui kaks, peavad nad seda Raua sauna administraatorile tõendama.

Vastavalt kokkuleppele avatakse Tuulemaa sauna riietuskabiinid üle ühe, millega reguleeritakse maksimaalseks külastajate arvuks meeste poolel kümme ja naiste poolel kuus inimest. Et tagada inimeste 2+2 reeglite jälgimine, on Tuulemaa sauna duširuumides kõrvuti asetsevad kabiinid suletud.

Nõmmel asuvasse Valdeku sauna lubatakse maksimaalselt 14 inimest – seitse meest ja seitse naist. Samuti on klientidele sauna kasutamiseks ajaline piirang – üks inimene maksimaalselt kaks tundi.    

Lasnamäe Ökosaunas antakse klientide käsutusse riietuskapid üle ühe - ainult paarisarvulised kapinumbrid, millega tagatakse 50 protsenti sauna võimalikust täituvusest. Kokku läheb kasutusse 16 riidekappi.

Alates 1. juunist on Tallinna avalikud saunad avatud:

Raua saun
E-P 11–21

Tuulemaa saun
E, T, R, L 12–18.

Valdeku saun
E, T, N, R 15–22
K, L 11–22
P 14–22

Lasnamäe Ökosaun
E-N 11–20
R-P 12–21

 

Laadimine...Laadimine...