Tallinn hakkab toetama väikeettevõtjate digialgatusi

"Linn soovib hakata pakkuma väikeettevõtetele toetust, mis aitab neil oma töö lihtsamaks tegemiseks luua või kasutusele võtta erinevaid arvutiprogramme," ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Pilt: Mats Õun
Tallinn Tehnika

Tallinn hakkab toetama väikeettevõtjate digialgatusi

Toimetaja: Toomas Raag

"Linn soovib hakata pakkuma väikeettevõtetele toetust, mis aitab neil oma töö lihtsamaks tegemiseks luua või kasutusele võtta erinevaid arvutiprogramme," ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Tallinna linnavalitsus võttis kolmapäevasel istungil vastu 20 000 kuni 400 000 euro suuruse käibega väike- ja mikroettevõtjatele suunatud digilahenduste toetuse andmise korra. Toetust võib taotleda vähemalt aasta tegutsenud Tallinna firma.

Taotlejal peavad olema tasutud riiklikud ja kohalikud maksud või peavad võlad linna ees olema ajatatud ja osamaksed graafiku järgi tasutud. Toetust sooviv firma ei tohi olla likvideerimisel või pankrotti minemas.

Samalaadsed riigi toetused on mõeldud suurtele ettevõtetele, seega otsustas linn Riisalu sõnul toetada linnas tegutsevaid väikettevõtteid, kes pakuvad tööd. "Taolisi firmasid on linnas palju tegutsemas ja seetõttu on meie jaoks on nende loodud töökohad olulised," lausus Riisalu. "Samas neil ei ole ehk nii palju võimalik kaasaegseid süsteeme välja töötada. Eks siis proovime neid järgi aidata."

 Toetus on kuni 70% uuenduste maksumusest või kuni 6000 eurot. "Esimene pakett, mille välja jagame on kokku kuni 64 000 eurot," lausus Riisalu.  "See võib tunduda väike, aga alustame mõistlikult. Kui tundub, et meede populaarne, saame teha uusi otsuseid."

Toetust saab tarkvaralitsentsi ja/või rakendustarkvara jaoks. Olgu see siis personalihaldus- ja turundusprogramm, laohaldussüsteem, e-pood, broneerimissüsteem vms. Toetus on mõeldud tarkvara loomiseks, mis muudavad väikestel firmadel äri tegemise kergemaks, kasvatavad nende konkurentsivõimet ja muudavad ettevõtte pakutava toote või teenuse klientidele kättesaadavamaks. Toetuse abil peaks lühenema ka kauba tootmis- ja/või tarneaeg ning vähenema selle hind samas, kui selle kvaliteet tõuseb.

 Riisalu sõnul on juba pikalt kavandatud toetusega. "Soovisime seda välja töötada juba enne kriisiaega," lausus abilinnapea. "Samas sattus toetuse väljatöötamine õigele ajale, mil inimesed harjusid kodukontoris istuma. Koroonaaeg õpetas, et digitaalse ühiskonna areng on möödapääsmatu."

Praegu on tegemist veel linnavalitsuse eelnõuga. Ajast, mil toetust taotleda saab, võib rääkida, kui see on volikogust läbi käinud. "Anname kindlasti võimalikult kiirasti teada, millal toetust saab taotleda," lubas Riisalu.

Laadimine...Laadimine...