Tallinn ja sisearhitektid alustavad koostööd lasteaedade korrastamisel

​Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) koos partneritega ja Tallinna haridusamet hakkavad tegema lasteaedade korrastamisel koostööd, et aidata parandada Eesti lasteaedade ruumilist keskkonda.

Pilt: Scanpix

Tallinn ja sisearhitektid alustavad koostööd lasteaedade korrastamisel

​Eesti Sisearhitektide Liit (ESL) koos partneritega ja Tallinna haridusamet hakkavad tegema lasteaedade korrastamisel koostööd, et aidata parandada Eesti lasteaedade ruumilist keskkonda.

ESL eestvedamisel ja tihedas koostöös interjööri- ja ehitusettevõtetega pakutakse lasteaedade juhtidele professionaalset nõu ruumide sisekujunduses, remontimisel ja vahendatakse lasteaiajuhtidele spetsialistide kontakte, teatas sisearhitektide liidu tegevjuht Liivi Haamer kolmapäeval.

"Soovime hajutada eelarvamusi, et sisearhitekti nõu on kallis või sellega kaasneb ilmtingimata projekti kavandamine või joonistamine. Sageli võib professionaalide kaasamine tähendada hoopis säästlikumat ja nutikamat lahendust," selgitas Haamer.

"Puutun isiklikult kokku mitme õppeasutusega ja näen, kui kaootilised on sisearhitektuurilised lahendused ja materjalivalik ning üldine olukord. Lasteasutuse puhul ei ole see ainult maitse ning esteetika küsimus, vaid ebasobiv materjal võib olla lastele ebaturvaline või isegi ohtlik," ütles ESL juhatuse liige Ivi-Els Schneider, kes on olnud ka projekti üks eestvedajaid.

"Väga tähtis on, millises keskkonnas meie tulevik areneb, sisearhitektidena oleme uurinud ruumi mõju inimesele ja teame, kui oluline on see väikelaste arengus. Meie riigimeestel on prioriteedid paigast ära, sest paljude lasteaedade ruumilised keskkonnad on jäänud tähelepanuta ja vajavad kiiresti professionaalset sekkumist," lisab Schneider.

Esimene tegevus sel teemal toimus 2014 sügisel, kui ESL ja ettevõtte Lincona tellisid lasteaedade seisukorra kohta üleriigilise uuringu, milles osales teiste õppeasutuste seas ka 229 lasteaeda. Uuringus osalejate vahel loositi kolm lasteaeda - Pärnu Kastani lasteaed, Halliste Pääsukese lasteaed Viljandimaal ning Aseri lasteaed, - kuhu Lincona paigaldas uue Tarkett põrandakatte. Sisekujunduslahenduse teostas Schneider.

"Kaks aastat pärast uue põrandakatte paigaldust tunnistavad kolme lasteaia õpetajad, et lapsed on rahulolevamad ja tülitsevad märgatavalt vähem ehk siis saavad omavahel märksa paremini läbi," märkis Lincona juhatuse liige Sven Ersling positiivse mõju üle.

ESL hea koostöökogemus Linconaga andis tõuke missiooniga jätkata ning nüüd on kaasatud mitu uut partnerit, kelle abiga tehakse korda Tallinna Mürakaru lasteaia kolm rühmaruumi. Seekord saavad ruumid aga terviklahenduse – sisekujunduse teostas sisearhitekt Kristi Prinzmann, värvidega toetab AkzoNobel,remonditöödega abistab Bauhof, uhiuued lastesõbralikud ja naturaalsed linoleum põrandakatted paigaldab Lincona ning valguslahenduse teeb Fagerhult, kes mõõdistas ruumi valgusolukorra enne ja pärast uusi valgusteid.

Laadimine...Laadimine...