Tallinn Music Week pääses New York Times'i

"Tallinn Music Weekil saab külastada klassikalise muusika reivi, mis toimub sajandivanuses elektrijaamas," reklaamib USA tuntuim väljaanne New York Times.

Pilt: Tallinn Music Week 2014/ Tõnu Tunnel

Tallinn Music Week pääses New York Times'i

Ragne Jõerand

"Tallinn Music Weekil saab külastada klassikalise muusika reivi, mis toimub sajandivanuses elektrijaamas," reklaamib USA tuntuim väljaanne New York Times.

"Mul oli suur rõõm lugeda, et maailmakuulus ajaleht The New  York Times  tõi Tallinn Music Week´i selle nädalavahetuse maailma ühe  põnevaima kultuurisündmusena välja!" ütles tänasel Tallinn Music Week´i konverentsi avamisel ürituse peakorraldaja Helen Sildna.

The New York Times toob igal nädalavahetusel välja üheksa maailmas toimuvat kõige põnevamat sündmust. Seekord oli nende sekka pääsenud ka  juba seitsmendata korda toimuv Tallinn Music Week, koos Jaapanis, Pariisis, Hong Kongis, Mehhikos jt maailma kultuurimekades toimuvate üritustega. 

TMW peakorraldaja Sildna tunnistas isegi, et on uskumatu mõelda, et Tallinn Music Week on toimumas juba seitsmendat korda ja see on tõendus sellest, et kui erasektor ikka kogu hingest tahab midagi maailmas muuta siis ta seda ka saab. "Las avalik sektor liigub edasi omas rütmis, aga just eraettevõtjad on need, kes saavad esimesena muutusteks teed näidata," ütles Sildna. 

Just seetõttu alustas Sildna 2009 aastal Tallinn Music Week´i korraldamisega, et tutvustada nii Eesti kui teiste Balti riikide ja Põhjamaade muusikakultuuri laiemalt.

Festivali üheks peasponsoriks on Nordea Pank, mille Eesti haru juht Peteri Nikkilä sõnul on vaimustav olla sponsoriks üritusele, mida sa ise armastad. "Mina armastan väga muusikat ja minu näol on kinnitust saanud ka kuulus lause Bondi filmist – kõige ilusamad naised on tšellomängijad-just orkestrist leidsin minagi oma naise," ütles Nikkilä.

TMW avapeod sai alguse juba eile, kui Kloostri Aidas toimus setu-teemaline avaõhtu ja Von Krahlis peeti Taani muusikale pühendatud pidu.

 

Loe NYT uudist siit!

Tänase festivali kava leiad siit!

 

15images
Laadimine...Laadimine...