Tallinn on elatustasemelt Ida-Euroopas teisel kohal

Tallinn on maailma linnade elatustaseme edetabelis 44. kohal, vaatluse all olnud Ida-Euroopa linnadest aga teisel positsioonil pärast Sloveenia pealinna Ljubljanat. Maailma kõige kõrgema ostujõuga inimesed elavad Los Angeleses, sellele järgneb Zürich ning kolmandal kohal on Miami.

Pilt: Scanpix

Tallinn on elatustasemelt Ida-Euroopas teisel kohal

Tallinn on maailma linnade elatustaseme edetabelis 44. kohal, vaatluse all olnud Ida-Euroopa linnadest aga teisel positsioonil pärast Sloveenia pealinna Ljubljanat. Maailma kõige kõrgema ostujõuga inimesed elavad Los Angeleses, sellele järgneb Zürich ning kolmandal kohal on Miami.

Tallinn on maailma linnade elatustaseme edetabelis 44. kohal, vaatluse all olnud Ida-Euroopa linnadest aga teisel positsioonil, vahendas BNS Šveitsi pangandusgrupi UBS tellimusel läbi viidud uuringut.

Maailma kõige kõrgema ostujõuga inimesed elavad Los Angeleses, sellele järgneb Zürich ning kolmandal kohal on Miami, ilmneb teisipäeval avalikustatud andmetest, milles võrreldi 77 maailma linna sissetulekute ja hindade suhet. Esikümnesse mahuvad veel Genf, Luxembourg, Chicago, Toronto, Bahreini suurim linn Manama, Hongkong ja kümnendana New York.

"Iga linna kohta mõõtsime, kui palju sealsed inimesed teenivad ning kui palju asjad nende ostukorvis maksavad, et leida sealne ostujõu indeks. Mida kõrgemal edetabeli real linn asub, seda rohkem sealsed inimesed saavad endale lubada," selgitas UBS uuringuüksus oma ülevaates.

Nii toob UBS välja, et näiteks tavaline naiste juukselõikus Zürichis maksab 94,32 dollarit, Kiievis aga 22,60 dollarit, Mexico Citys 12,17 ja Kairos 7,50 dollarit. Samas peab keskmine Zürichi naine juukselõikuse eest tasumiseks töötama 3,05 tundi, kiievlanna aga 12,09 tundi, Mehhiko pealinna naine 5,86 ja Kairo naine 6,11 tundi.

Kokku vaatles UBS oma uuringus 128 erineva toote ja teenuse hindasid ning 15 eriala palkasid igas edetabelisse kaasatud linnas.

Ida-Euroopas vaatluse alla võetud 14 linnast oli kõrgeim elatustase Sloveenia pealinnas Ljubljanas, mis asus üldtabelis 42. kohal. Tallinnale järgnesid Varssavi (üldtabelis 47.), Vilnius (52.) ja Praha (54.). Moskva oli Ida-Euroopa linnadest 8. ja maailma võrdluses 59. kohal, Riia 10. (maailmas 64,), Peterburi Ida-Euroopas 12. (maailmas 68.), Kiiev 14. (maailmas 74.) kohal.

Eesti lähinaabritest oli Rootsi pealinn Stockholm maailmas 22., Taani pealinn Kopenhaagen 30 ja Helsinki Soomes 31. kohal.

Tallinn oli maailma linnade võrdluses hinnatasemelt 41. linn ja sissetulekute tasemelt 42. kohal, mis andis kokku ostujõult 44. koha.

Ülevaates võrreldakse Tallinna näitajaid New Yorgiga. Võrdluse kohaselt moodustab Tallinna eluruumi üür 70,2 protsenti New Yorgi omast, Big Maci hamburgeri ostmiseks peab tallinlane töötama kesmiselt 32,6 minutit võrreldes New Yorgi elaniku 15,2 minutiga. Nutitelefoni iPhone X ostmiseks peab aga Tallinna elanik töötama 208,5 tundi, New Yorgi elanik aga 54,1 tundi, meeste juukselõikuse eest tasumiseks tuleb keskmisel tallinlasel töötada 234,9 minutit, ameeriklasel aga 128,1 minutit, naistelõikusel on samad näitajad vastavalt 352,3 minutit ja 214,8 minutit.

Vaadeldud maailma linnadest kõige madalama elatustasemega olid Nigeeria ja kogu Aafrika suurim linn Lagos, Egiptuse pealinn Kairo ning Indoneesia pealinn Jakarta.

UBS kogus oma andmed tänavu jaanuaris aprillini.

Laadimine...Laadimine...