Tallinn paneb kooliõpilased sportima

Õpilaste liikumisharjumuste parandamiseks algatatud projekt "Sport Kooli" jätkub ka käesoleval aastal – projekti teises etapis on algatusega liitunud ka Tallinna Kuristiku Gümnaasium. 

Pilt: Scanpix

Tallinn paneb kooliõpilased sportima

Õpilaste liikumisharjumuste parandamiseks algatatud projekt "Sport Kooli" jätkub ka käesoleval aastal – projekti teises etapis on algatusega liitunud ka Tallinna Kuristiku Gümnaasium. 

Lisaks on alanud aastast täienenud pakutavate spordialade nimekiri ja eelmisest nädalast on õpilased kogenud treenerite juhendamisel suusatamist õppinud.

Kooliõpilaste liikumisharjumuste suurendamiseks ja erinevate spordialade tutvustamiseks käivitas Tallinna spordi- ja noorsooamet koostöös Tallinna haridusametiga möödunud aasta sügisel pealinna koolides pilootprojekti "Sport Kooli".

"Eelmise aasta lõpus rõõmustasime Eestis PISA testi tulemuste üle, mis näitas meie riigi kooliharidust kõrgel tasemel," tõdes abilinnapea Mihhail Kõlvart. "Umbes samal ajal avaldati Global Matrix 2.0 tulemused, kus Eesti laste üldist füüsilist aktiivsust hinnatakse puudulikuks. See uuring kahjuks vaid kinnitas seda, mida teadsime juba varem ning seetõttu on eelmisel aastal alanud projekti "Sport Kooli" jätkumine pealinna koolides endiselt vajalik."

Linna käivitatud programm "Sport Kooli" on suunatud eeskätt 7-8 aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tunnile täiendavalt ka liikumisharrastuse tunnis antud programmi raames. Projekti eesmärk on  tekitada lastes huvi spordi ja liikumise vastu ning selleks pakutakse neile võimalust tutvuda erinevate spordialadega oma kooli juures ja seda kvalifitseeritud treenerite käe all. Ühtlasi on see hea võimalus spordiklubidele oma spordialade tutvustamiseks. Projekti ei nähta vaid ühekordse algatusena, pigem on tegemist pilootprojektiga, mis võiks tulevikus areneda koolielu loomulikuks osaks.

Abilinnapea sõnul on projekti esimene etapp olnud edukas. "Teame, et paljud praegused sporditipud on oma lapsepõlves tegelenud mitme alaga. Seepärast on oluline, et lapsed saaksid proovida mitmeid erinevaid alasid ja leida seeläbi omale meelepärane spordiala. Just seda linna ellukutsutud projekt lastele ka võimaldab," ütles Kõlvart.

Eelmise aasta sügisel programmiga liitunud Pirita Majandusgümnaasiumi direktor Toomas Pikhof tõdes, et projektil on mitu olulist mõõdet, mille kesksel kohal on laste seas liikumisharrastuse propageerimine ja huvi tekitamine erinevate spordialade vastu. "Koostöö spordiklubide ja treeneritega, kes suudavad tutvustada oma spordiala ning selle põhitõdesid ja pakkuda õpilastele erinevaid liikumisalaseid tegevusi, on olnud väga tulemuslik," nentis  Pikhof. "Osalejaid on alati maksimaalselt ja lapsed koos vanematega on ülimalt rahul. Õpilased on saanud poole aastaga põneva ja kasuliku kogemuse ning edasine huvi tundub veelgi kasvavat."

Pirita Majandusgümnaasiumi direktori sõnul on projektiga soovinud liituda ka 2. ja 3. klasside õpilased. "Pirita Majandusgümnaasium on väga tänulik, et saame olla pilootkooliks suurepärasele sporti edendavale projektile," sõnas Pikhof.

Programm kestab õppeaasta lõpuni ehk 2017. aasta juuni alguseni, programmi teises etapis on osalevaid koole seitse. Teisel perioodil tutvustatavad spordialad on akrobaatika, võrkpall, jalgpall, karate, võimlemine, kick-boxing, korvpall, suusatamine, tennis, võistlustants, judo, kergejõustik, capoeira.

Laadimine...Laadimine...