Tallinn suurendab alanud aastal sporditoetust viiendiku võrra

"Linnalt saadud raha on väga oluline, selle eest saan ilusasti maksta spordibaaside rendikulud, ning sellest, mis üle jääb, maksan palku," ütles omanimelise purjespordikooli juht ja purjetamistreener Rein Ottoson.

Pilt: Scanpix

Tallinn suurendab alanud aastal sporditoetust viiendiku võrra

Urmas Kaldmaa

"Linnalt saadud raha on väga oluline, selle eest saan ilusasti maksta spordibaaside rendikulud, ning sellest, mis üle jääb, maksan palku," ütles omanimelise purjespordikooli juht ja purjetamistreener Rein Ottoson.

Tallinna tänavuses eelarves on sporditegevuse toetamiseks ette nähtud 5,2 miljonit eurot – eelmise aastaga võrreldes 700 000 miljonit eurot rohkem. See annab võimaluse tõsta ühe harrastaja kohta aastas makstavat toetust keskmiselt 165 eurolt 200 eurole.

Ottoson peab Tallinna spordi sporditoetuste süsteemi heaks ja summa suurenemist väga oluliseks. "20-protsendiline tõus tähendab suurt summat ja see toetus on hea ja õiglane asi," ütles Ottoson.

"Linna toetus katab 10-15 protsenti kõigist minu purjetamiskooli kuludest. Linnalt saadud raha on väga oluline, selle eest saan ilusasti maksta spordibaaside rendikulud. Mis üle jääb, läheb palkade maksmiseks. Tallinn on mind toetanud kõik need aastad, mil linn üldse on sporti toetanud. Olen igal aastal olnud toetuse eest tänulik ja pole kunagi unustanud aitäh öelda. See on minu suhtumine, sest kus on öeldud, et ma pean Tallinnalt toetust saama."

Harrastajate ja treenerite hulk suureneb

Toetuste ligikaudu 20-protsendiline suurenemine peaks abilinnapea Mihhail Kõlvarti hinnangul aitama kaasa laste sportimisele linnas. "Senine baassumma 165 eurot ühe harrastaja kohta ei olnud piisav tasemel sportimisvõimaluste pakkumiseks," selgitas Kõlvart. "Viimasel ajal on kulud võistluspaikade rendile, inventarile, treenerite palkadele märkimisväärselt tõusnud. Tahame pakkuda häid sportimistingimusi võimalikult paljudele noortele."

Abilinnapea kinnitusel on treenerite ja noorte spordiharrastajate hulk aasta-aastalt tõusnud. "Kui 2014. aastal andsime toetust kokku 20 282 harrastajale ja 429 treenerile, siis 2015. aastal tõusis toetatavate harrastajate arv juba 21 030-ni," rääkis Kõlvart. "See on neli protsenti rohkem kui 2014. aastal, ning treenerite arv kasvas 2015. aastal 437-ni. Eelmisel aastal toetasime kokku 141 spordiorganisatsiooni, 21 010 harrastajat, 492 treenerit kokku 41 spordialal. Populaarseimad neist on ujumine, jalgpall, võimlemine, korvpall ja kergejõustik."

Toetuseks sõlmib linn lepingu

Tallinn annab sporditegevuse toetust kord aastas ning maksab selle spordiklubile välja temaga sõlmitava lepingu alusel. Toetuse andmisel arvestab linn harrastajate arvu ja vanust, spordialasid, spordiala eelisarendatavust, spordialaliidu edetabelit, treeneri kvalifikatsioonist ja spordiklubi taset.

Tallinna spordi- ja noorsooameti spordiosakonna juhtivspetsialist Janek Küppar täpsustas, et toetust ei anta automaatselt ja seda ei saa iga spordiklubi või organisatsioon. "Toetust saavad spordiklubid, mis peavad spordikooli," selgitas Küppar.

"Spordiklubidel peavad olema registreeritud õppekavad ja noortega töötama kutsekvalifikatsiooniga treenerid. Spordikoolis peab võtma treeningutest osa vähemalt 25 Tallinna last ning treeningtegevus peab seal toimuma vähemalt üheksa kuu ja kümne päeva vältel aastas. Lastel tuleb aga olenevalt vanusest osaleda treeningul vähemalt 3-4 korda nädalas. Vajadusel on võimalik harrastaja ka treeningutel osalemise tasust vabastada või teha talle soodustust."

---

Toetust saab taotleda linna kodulehelt

* Sporditegevuse toetus on mõeldud spordiklubidele ja -koolidele, mis korraldavad 4-6-aastastele iluuisutamise, ujumise, võimlemise ja võistlustantsu trenne. Samuti neile, mis korraldavad treeninguid 7-19-aastastele Tallinna noortele ja puuetega harrastajate ning püsiva töövõimetusega inimestele.

*Toetuse taotlemiseks tuleb täita internetilehel www.tallinn.ee/est/sport/Teenus-Sporditegevuse-toetamine asuv vorm.

* Toetusi ei saa kasutada ükskõik milleks, vaid treeningpaikade üürimiseks, treeneritele palkade maksmiseks ning osaliselt ka inventari soetamiseks, võistlustel osalemiseks ja spordilaagrite kuludeks.
 
 
 
 
 

Laadimine...Laadimine...