Tallinn tähistab Tartu rahu aastapäeva

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, välisministeeriumi esindaja Jüri Trei asetasid täna, Tartu rahu aastapäeval, Siselinna kalmistul lillekimbud Jaan Poska hauale.

Pilt: Pirita Linnaosa Valitsus
Tallinn Eesti

Tallinn tähistab Tartu rahu aastapäeva

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, välisministeeriumi esindaja Jüri Trei asetasid täna, Tartu rahu aastapäeval, Siselinna kalmistul lillekimbud Jaan Poska hauale.

Tartu rahulepingu sõlmimisest möödub täna 98 aastat. Traditsiooniliselt tähistab pealinn Tartu rahu aastapäeva pärja asetamisega omaaegse legendaarse ühiskonnategelase, rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juhi ning Tallinna linnavolikogu esimehe ja linnapea Jaan Poska hauale.

5images

Jaan Poska oli Nõukogude Venemaaga peetud rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juht. 1905. aastast oli Jaan Poska Tallinna linnavolikogu juhataja ning aastail 1913–1917 Tallinna linnapea. 24. jaanuaril 2016 möödus Jaan Poska sünnist 150 aastat, Tallinnas tähistati seda mälestusmärgi avamisega Kadriorus Luigetiigi kõrval, riigimehe kunagise elukoha vahetus läheduses.

Tartu rahulepingu mälestustseremoonia toimus ka Tallinna Metsakalmistulasetati pärg Konstantin Pätsi hauale ja lauldi isemaalisi laule. Sellele järgnes vastuvõtt sõjaveteranidele Pirita Vaba Aja Keskuses. Sündmusel osalesid Pirita linnaosa vanem Alina Tubli ja Viimsi valla esindaja.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova osales rahulepingu aastapäevale pühendatud mälestusüritusel Tartus Kalevipoja monumendi juures. "Tartu Rahu sõlmimise aastapäev on oluline meenutamaks meie ajalugu ja pinevaid hetki, mil kaalul oli kogu riigi tulevik," ütles Izmailova. "Tartu Rahu leping andis meile võimaluse luua oma tulevik. Meie põlvkonna kohus on hoida oma pärandit, oma loodust, oma kodu, tagada eesti keele ja kultuuri tulevastele põlvkondadele edasiandmine."

Terve Tallinn tähistab

Nõmme Rahu kirikus (Võsu 5) toimub algusega kell 18 traditsiooniline Tartu rahu aastapäeva mälestusteenistus. Nõmme Rahu kirik on Tartu rahulepingu sõlmimise mälestuskirik.

Tallinna gümnasistid tähistavad traditsiooniliselt Tartu rahu aastapäeva kell 14 Vabadussõjas langenud õpetajate ja õpilaste mälestussamba juures Tallinna Reaalkooli kõrval. Miitingu korraldab viie kesklinna gümnaasiumi õpilasomavalitsuste liit, mis on tegutsenud juba 20 aastat ja kuhu kuuluvad GAG, 21. Kool, Inglise Kolledž, Prantsuse Lütseum ja Reaalkool.

Algatus Tartu rahu kui diplomaatia ja tarkuse võitu ühiselt tähistada ning Vabadussõjas langenud õpilasi ja õpetajaid mälestada, tuli seitse aastat tagasi 21. Kooli õpilastelt. Mälestustseremoonial osalevad viie kooli liputoimkonnad, õpilasomavalitsuse esindajad, huvijuhid ja direktorid.

Laadimine...Laadimine...