Tallinn valmistub maratoniks

Tallinna Linnavalitsus andis nõusoleku järgmisel nädalavahetusel toimuva SEB Tallinna maratoni, Tallinna sügisjooksu ja Nike noortejooksu ajaks mõnede Tallinna kesklinna ja Pirita linnaosa teede osaliseks või täielikuks sulgemiseks.

Pilt: Scanpix

Tallinn valmistub maratoniks

Tallinna Linnavalitsus andis nõusoleku järgmisel nädalavahetusel toimuva SEB Tallinna maratoni, Tallinna sügisjooksu ja Nike noortejooksu ajaks mõnede Tallinna kesklinna ja Pirita linnaosa teede osaliseks või täielikuks sulgemiseks.

Ühtlasi vabastas linnavalitsus ürituste korraldaja mittetulundusühingu Spordiürituste Korraldamise Klubi teede ja tänavate sulgemise maksu tasumisest ja ühistranspordiliinide ümbersuunamistega kaasnevate kulude tasumisest ning kehtestas liikluskorralduse Tallinna teedel ja tänavatel Tallinna maratoni ja Tallinna sügisjooksu ajal 8., 9. ja 10. septembril.

Tallinna Linnavalitsusel on õigus oma korraldusega anda teede ja tänavate sulgemismaksu soodustust avalike ürituste korraldajale lähtudes avalikust huvist ja kui üritus on linnaelu aspektist oluline.

Seoses 8., 9. ja 10. septembril SEB Tallinna maratoni, Tallinna sügisjooksu ja Nike noortejooksu läbiviimisega ja osalejate turvalisuse tagamisega piiratakse liiklust Pärnu maanteel, Narva maanteel, Jõe tänaval, Ahtri tänaval, Mere puiesteel, Rannamäe teel, Põhja puiesteel, Kalasadama tänaval, Kalaranna tänaval, Tööstuse tänaval, Suur-Rannaväraval, Erika tänaval, Ristiku tänaval, Luste tänaval, Heina tänaval, Telliskivi tänaval, Malmi tänaval, Vabriku tänaval, Kopli tänaval, Põhja puiesteel, Suurtüki tänaval, Kaarli puiesteel, Toompuiesteel, Paldiski maanteel, Vabaõhumuuseumi teel ja Vabaõhumuuseumi tee ja Stroomi ranna vahelistel kergliiklusteedel.

Liikluspiirangutest ja tänava sulgemisest tingituna võib esineda nimetatud ajal liiklusseisakuid.
Tallinna ühistranspordi käigushoidmiseks tuleb jooksuvõistluse ajaks muuta bussiliinide nr 3, 5, 18, 20, 20A, 21, 21B, 23, 24A, 36, 40, 41, 41B, 43, 50, 59 ja 72 marsruute.

Laupäeval, 9. septembril kella 16.00-st kuni kella 17.30-ni katkestatakse trammiliiklus täielikult liinil nr 3 ja 4 ning pühapäeval, 10. septembril kella 8.00-st kuni kella 16.00-ni kõikidel liinidel. Trollide nr 1, 4 ja 5 liinid on pühapäeval ümber suunatud või lühendatud.

Eesti ja Baltimaade suurim rahvaspordisündmus – SEB Tallinna maraton koos sügisjooksuga toimub traditsiooniliselt septembri teisel nädalavahetusel, tänavu 8.-10. septembril. Traditsiooniliselt toimub pealinna terviseliikumise programmi „Tallinn liigub“ olulisim sündmus Vabaduse väljakul, Tallinna kesklinna ja Pirita teedel ning tänavatel.

Tallinna maraton on ka septembrikuus Tallinna Keskkonnaameti poolt kavandatava „Keskkonnasõbraliku liikumise kuu“ üheks avalöögiks. Tallinna maratoni näol on tegemist laiemale avalikkusele suunatud rahvusvahelise jooksuvõistlusega - Baltimaade suurima maratonijooksuga.
Võistluse korraldajal lasub kohustus avalikkust liikluskorralduse muudatustest meediavahendite kaudu informeerida ja ärajäävatesse ühistranspordi peatustesse vastav info paigaldada.

Laadimine...Laadimine...