Tallinna eakad saavad soodushinnaga nii prillid kui ka auto varuosad

Pealinn jätkab pensionäridele pensionilisa maksmist ka alanud aastal, lisaks saavad Tallinna eakad osta soodsa hinnaga ravimeid ja veel soodsama hinnaga prille, bürookaupu ja isegi auto varuosi.

Pilt: Scanpix

Tallinna eakad saavad soodushinnaga nii prillid kui ka auto varuosad

Pealinn jätkab pensionäridele pensionilisa maksmist ka alanud aastal, lisaks saavad Tallinna eakad osta soodsa hinnaga ravimeid ja veel soodsama hinnaga prille, bürookaupu ja isegi auto varuosi.

Tallinna linn on pensionäridele pensionilisa maksnud alates 2003. aastast. Pensionilisa taotlemise õigus on vanadus- või töövõimetuspensioni saajatel ning täisealistel (alates 18. eluaastast) rahva- või toitjakaotuspensioni saajatel. Seni Tallinna linnalt pensionitoetust saanud isikud uut avaldust kirjutama ei pea, taotlus tuleb esitada vaid seda esmakordselt taotlejatel ning nendel, kes on vahepeal ennast Tallinna elanike registrist kustutanud ja siis uuesti pealinna elanikuks tagasi tulnud. Avaldus pensionilisa saamiseks tuleb esitada elukohajärgsele sotsiaalhoolekande osakonnale sünnikuule eelneval või sünnikuul. Avalduse võib esitada ka riigiportaali kaudu, saata digitaalselt allkirjastatud meiliga, postiga või viia elukohajärgsesse sotsiaalhoolekande osakonda, selle vorm on Tallinna kodulehel.

 "Mul on hea meel, et järjest rohkem eakaid pealinlasi kasutavad neile pakutavaid soodusvõimalusi ning et koostöö olemasolevate partneritega jätkub," ütles Tallinna abilinnapea Merike Martinson. "Tulevikus püüame kindlasti leida võimalusi soodustuste valiku laiendamiseks."

Lisaks juba traditsiooniks saanud linnaeelarvest makstavale pensionitoetusele aitab Tallinna linn koostööpartnerite kaasabil teha pensioniealistele tallinlastele kättesaadavaks teenused ja kaubad, mis toetavad nende igapäevast toimetulekut.

 

Nendeks koostööpartneriteks on juba 2013. aastast koostööd teinud OÜ Euroapteek, kes rakendab 10% soodustust kõigilt üle kogu Eesti asuvates apteekides müüdavatelt kaupadelt, välja arvatud soodusretseptiga müüdavatelt ravimitelt, sama teeb 2014. aastast ka Pharma Holding OÜ ehk Südameapteek. Mõlema keti apteekides antakse igale pensionilisa saajale soodustust summas kuni 60 eurot kalendriaastas, viis eurot kalendrikuus. Kasutamata soodustus kaotab kehtivuse kalendrikuu viimase päeva lõpuks ning seda ei ole võimalik hiljem kasutada.

 

Lisaks ülalnimetatule pakub Fortuna Optika pensionilisa saajatele kindlana hoitud soodushinnaga prille. Näiteks prilliraamid pluss tavalised kõvapinnaga plastikklaasid maksavad 29 või 45 eurot, progresseeruvate klaasidega prillide hinnad on olenevalt raamidest ja klaasidest 76 või 95 eurot. Muudele kaupadele-teenustele kehtib Fortuna Optika prillipoodides 15%-line soodustus. Fortuna Optika prillipood asub Solarise Keskuses (Estonia pst. 9, tel. 614 0047). Tallinlased saavad pensionilisa soodustust üle Eesti asuvatest Fortuna Optika prillipoodidest.

 

Pensionäridele pakutakse hinnasoodustust ka autovaruosade ostmisel ning auto hooldus- ja remonditööde tegemisel. BCA Autoekspert OÜ, kes annab soodustust auto registreerimistunnistusele auto omanikuna või vastutava kasutajana kantud pensionilisa saajale, pakub 10% soodustust auto kere- ja värvitööde ning hooldus- ja remonditööde puhul, aga ka autorendi ja puksiiriabi teenuse puhul. BCA Autoekspert OÜ teenindused asuvad Tallinnas aadressidel Telliskivi 57D ja Pae 28 ning Jõhvis aadressil Narva mnt 36. BCA Autoeksperti infotelefon 615 7987, koduleht http://www.bcaeteh.ee/.

BestEst Invest OÜ (Rehvikaubamaja) vähendab oma Tallinna kaupluses ja teenindustes aadressil Peterburi tee 46 pensionilisa saajatele rehvide müügihinda 5%, rehvivahetustööde hinda 20% ja autovaruosade müügihinda 30%. Rehvikaubamaja infotelefon 613 9713, koduleht http://www.rehvikaubamaja.ee/.

 

Infotark AS ehk Büroomaailm rakendab soodustuse andmisel kauba hinna vähendamist 5% kõigilt neilt poes müüdavatelt kaupadelt ja teenustelt, millele ei kehti soodushind.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile on nimetatud firmad teatanud soovist jätkata koostööd. Samas kui on veel ettevõtteid, kes on huvitatud linna eakatele soodusteenuseid-kaupu pakkuma, tuleks neil võtta ühendust Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga telefonil 645 7440. Koostöölepingud kehtivad käesoleva aasta lõpuni ja pikenevad automaatselt kui kumbki pool ei soovi lepingut lõpetada.

 

 

 

Selleks, et pensionitoetuse soodustust saada, peab inimene tõendama, et ta on Tallinna elanik ning pensionilisa saaja. Inimese isiku tuvastamiseks on ettevõtetel elektrooniline juurdepääs riigiportaali Eesti.ee spetsiaalsesse isikuandmeregistrisse, mis näitab üksnes inimese õigust Tallinna pensionilisale.

Laadimine...Laadimine...