Tallinna Ettevõtluspäev pakub elamusterohkeid hetki ja kohtumisi

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab 4.-5. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva, millega väärtustatakse ettevõtlust, julgustatakse huvilisi ja kohaletulnuid oma lennukaid ideid ellu viima ning lisaks pakutakse võimalust oma kontaktvõrgu laiendamiseks.

Pilt: Scanpix

Tallinna Ettevõtluspäev pakub elamusterohkeid hetki ja kohtumisi

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab 4.-5. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva, millega väärtustatakse ettevõtlust, julgustatakse huvilisi ja kohaletulnuid oma lennukaid ideid ellu viima ning lisaks pakutakse võimalust oma kontaktvõrgu laiendamiseks.

Juba 13. korda toimuva ettevõtluspäeva läbiv teema on „Äri kui elamus". Tutvustatakse uue majanduse väljakutseid, kavalaid müügivõtteid ja erinevaid nutikaid lahendusi, olgu need siis tootearenduse, müügi, personalivaliku, tehniliste lahenduste või millegi muuga seotud.
 
Näiteks 4. oktoobril kell 9.-10.30 toimuval töötoal „Ideed ja elamused loodusest ettevõtlusse“ otsitakse vastust küsimustele, miks eestlased ja meie loodus on erilised, kuidas sobib ettevõtlus eestlastele ja kuidas leida inspireerivat ideed loodusest ja lisada elamusi ettevõtlusesse. Esinevad Irje Karjus ja Karin Kiviste.  Koolitusel „Teenusedisain – kuidas luua disainhostel?“ saab teada, kuidas luua mugavat ja silmapaistvat teenust ning sellega edu saavutada. Kell 11-12.00 toimuval seminaril „Ideest tooteni – iglusaun“ tutvustab ettevõtja Iglusauna idee sündi ja tootearenduse protsessi ning räägib intellektuaalomandi tähtsusest äritegevuses. Lisaks saab tutvuda Patendiameti teenustega ja küsida nõu. Samal ajal arutletakse töötoas „Jätkusuutliku Disaini Labor“, missugused on tänased väljakutsed keskkonnahoidliku tootearenduse ja öko-innovatsiooni vallas ning mis on huvipoolte probleemid ja vajadused. Töötoas tutvustatakse EKA Jätkusuutliku disaini labori tehtud projekte ja pakutavaid teenuseid.  Esinevad Reet Aus (EKA, Aus Design OÜ), Harri Moora  (SEI Tallinn) ja Markus Vihma (EKA).
 
Seminaril „E-maksuameti uus tulemine“ räägitakse, mida põnevat toob endaga kaasa uus e-maksuamet/e-toll ning kuidas saab ja tahab MTA olla abiks ettevõtjale. Kõik potentsiaalsed ettevõtjad on aga oodatud kell 12.30 algavale seminarile „Minu idee sai PESAs tiivad!“, kus oma edulugusid tutvustavad ettevõtjad. Räägitakse ettevõtluse edendamisest regioonides, Loov Eesti+Maa programmi näitel.
 
Praktilisi nõuandeid saab kell 14 algaval koolitusel "Lihtsad nipid puidu väärindamiseks koduste vahenditega", kus osaleja omandab hulga "talupojatarkusi" ja leiab osaledes vastuseid praktilistele küsimustele. Ajujahi vilistlastega on võimalus kohtuda kella 14-16, kui kohvikuõhkkonnas räägitakse oma äriga alustamise kogemusest ning neid toetavad eksperdid erinevatest organisatsioonidest – Ajujahi toetajate juurest ja mujalt.
Seminar-väitlusel "Äri elamus" algusega kell 14.30 kõneleb Marek Strandberg loo maailmakuulsa mikromaja, KODA tekkest ja tähendusest. Kõik alustavad ja tegutsevad ettevõtjad ja ettevõtlikud huvilised on aga oodatud seminarile "Kui hobist saab äri", kus keskendutakse ettevõtluse eduteguritele. Kõneletakse valikutest alustava ettevõtja ees, millest alustada ja kuidas pank partnerina ettevõtjale abiks on.
 
Kuidas teadus ettevõtte kasuks tööle panna – sellest räägitakse Eesti Teadusagentuuri korraldataval seminaril algusega kell 16.00. Pool tundi hiljem algaval seminaril räägitakse prototüübist kui idee nähtavusest ning klientidega ja investoritega koostöö loomise vahendist. Koos Prototroni ekspertidega arutab Prototron alumni Shipitwise CMO Sander Gansen, ühtlasi toimub Prototron Tallinna vooru võitjate välja kuulutamine.
Kell 16 algaval seminaril kõneletakse proovipäevast ehk kuidas testida töölesoovijat ja sõlmida lepingut: ehkki proovipäevad on seadusega keelatud, on tööandjatel ikkagi kiusatus neid rakendada, sest katseajal sobimatu töötajaga töölepingut lõpetades tuleb arvestada 15- päevase katseajaga, mil tööandja peab kasutule töötajale palka maksma.
Kõik elamusäri edendajad on aga oodatud kell 17 algavale seminarile, kus arutletakse selle üle, millest saavad alguse inspiratsioon ja innovatsioon uue väärtuse leiutamiseks elamusäris.
 
4. oktoobril toimuva ettevõtluspäeva programm on suunatud rohkem tegutsevale ettevõtjale, käsitledes valdkonnapõhiseid teemasid kitsamalt, spetsiifilisemalt ning pakkudes ideid ja lahendusi ettevõtte arendamiseks. 5. oktoober ehk Noorte Ettevõtluspäev on oma teemadevaliku poolest mõeldud rohkem noorele ettevõtlushuvilisele ja alustavale ettevõtjale, keskendudes näiteks ettevõtlusvormi valikule, turunduskanalite võimalustele, meeskonna loomisele, toetusvõimalustele, edulugudele jne.
 
Laadimine...Laadimine...