Tallinna Kammerorkester avab Pärnu Muusikafestivali

Pühapäeval 5. augustil avab Pärnu Muusikafestivali Tallinna Kammerorkester, orkestrit juhatab Neeme Järvi, solist on Elina Netšajeva.

Pilt: K.Kikas

Tallinna Kammerorkester avab Pärnu Muusikafestivali

Toimetaja: Kairi Ervald

Pühapäeval 5. augustil avab Pärnu Muusikafestivali Tallinna Kammerorkester, orkestrit juhatab Neeme Järvi, solist on Elina Netšajeva.

Kavas on Johann Sebastian Bachi Aaria orkestrisüidist nr 3 Leopold Stokovski seades, Heino Elleri 5 pala keelpilliorkestrile, Eduard Tubina -Rudolf Tobiase Nokturn (Ööpala), Rahmaninovi Vokaliis, Richard Straussi Morgen, Jean Sibeliuse Suite Mignonne op.98 A ja Suite Champetre op.98 B ning Mozarti Divertisment D-duur.

2009. aastast toimuv Pärnu Muusikafestival on kasvamas oluliseks orkestrifestivaliks kogu Euroopas ja on oma kõrge taseme saavutanud tänu Neeme Järvi ja festivali kunstilise juhi, Paavo Järvi, suurele pühendumisele. Festivalil osaleb ligi 300 muusikut kuni 20 riigist ning lisaks orkestrimuusikale saab kuulda ka suurepäraseid soliste ning kammermuusikat.

Pärnu Muusikafestivali avakontsert on Pärnu Kontserdimajas 5. augustil kell 20. Rohkem festivalist leiate siit: http://www.parnumusicfestival.ee/muusikafestival

Eelmise Pärnu festivali avakontserdi jäädvustus on heliplaadil

Tallinna Kammeorkester on osalenud Pärnu Muusikafestivalil varemgi. 2017. aasta festivali avakontserdil Neeme Järvi juhatusel kõlanud Jaan Räätsa Kontsert kammerorkestrile nr 1 on ka Tallinna Kammerorkestri 25. juubeli puhul tänavu ilmunud vinüülplaadil. Selle eksklusiivse helikandja mõni eksemplar on ka tänavusel avakontserdil veel müügis. Räätsa Kontsert kammerorkestrile nr 1 on oma sünnihetkest saati olnud keelpilliorkestrite repertuaari pärl.

Oma 26. hooaega alustav Tallinna Kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist ERSO, Estonia ja Vanemuise teatriorkestri ning Pärnu Linnaorkestri kõrval, orkestri kunstiline juht on Risto Joost. Uue hooaja alguses osaleb orkester Pärdi päevadel Tallinnas, Tartus ja Viljandis ning ka New Yorgis, Riias, Vilniuses; Pariisis, Nantes, Budapestis, Varssavis ja Stockholmis.

Koduse hooaja avakontsert on 4. oktoobril Tallinnas Mustpeade Majas.

 

Laadimine...Laadimine...