Tallinna lasteaed on vastu naabrusesse kavandatavale hoonele

"Ühtlasi tekitab planeeritav hoone lasteaiale liiklusmüra eest varjestuse," ütles haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaar. "Teeme kõik, et lastel oleks ehituse ajal lasteaias turvaline."

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Tallinna lasteaed on vastu naabrusesse kavandatavale hoonele

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ühtlasi tekitab planeeritav hoone lasteaiale liiklusmüra eest varjestuse," ütles haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaar. "Teeme kõik, et lastel oleks ehituse ajal lasteaias turvaline."

Tallinna Luha lasteaed sõdib kinnisvaraarendajaga, kes tahab lasteaia mänguväljaku kõrvale neljakorruselise maja ehitada, vahendas BNS Postimeest.

Uue Maailma Luha ja Virmalise tänava nurga ja lasteaia tara vahele mahub 568 ruutmeetri suurune haljas kolmnurk, kuhu Euro Kinnisvaraarendus OÜ tahab ehitada neljakorruselise ühe maa-aluse korrusega kortermaja. Plaanile on vastu nii lasteaia juhtkond ja hoolekogu kui ka naabermajade elanikud. Varem toetas neid ka haridusamet, mis muutus ühel heal päeval Saulusest Pauluseks ning asus arendaja poolele.

Linnaplaneerimise amet teatas 2018. aasta novembri alguses, et üldise vastuseisu tõttu valmistatakse ette detailplaneeringu vastu võtmata jätmise eelnõu, veidi hiljem aga ametnike toon muutus. Arendajale esitati täpsustavaid küsimusi, paluti täiendavaid andmeid ja planeeringulahendus muutus ühtäkki vastuvõetavaks. "Kuna argumendid on piisavalt põhjalikud ja uuringute tulemused vastavad normidele, ei ole haridusametil mõjuvat põhjust detailplaneeringu vastuvõtmisest keelduda," ütles Jürisaar.

Euro Kinnisvaraarendus OÜ juht Marko Süld ütles, et planeering vastab nõuetele, ning lisas, et tema arvates räägib lasteaia hoolekogu seda, mida lasteaia juhataja neile ette ütleb. Juhataja ise keelduvat temaga suhtlemast.

Hiljuti lasteaia juhataja kohusetäitjaks saanud Triinu Kustassoo ütles, et ei soovi teemat avalikult kommenteerida.

Lasteaed: meie krunt on niigi väike

Lasteaia hoolekogu saatis möödunud aasta lõpus linnavalitsusele pöördumise, selgitades, miks maja ehitamine lasteaia kõrvale ei sobi: ehitusmüra, tolm, liiklusohutuse vähenemine ning veel hulk põhjuseid. Hoolekogu esindaja sõnul ei sobi lasteaiale ka arendaja pakutud võimalus üks mänguväljak teise kohta tõsta. "Arendaja pressib mänguväljaku ümber tõstmist väga peale, aga see pole võimalik. Lasteaia krunt on niigi väike ja nad tahavad selle tõsta majandusalale, kus sõidavad autod ja tuuakse süüa. Pealegi pole põhjust muuta, sest praegu toimib kõik hästi," ütles hoolekogu esindaja, kelle sõnul soovib lasteaed planeeringu menetluse lõpetamist.

Leini Jürisaare sõnul on haridusamet põhjalikult tutvunud Luha 33 detailplaneeringu, liiklusmüra arvutuste ja insolatsioonianalüüsiga. Selle järgi ei ületa välisõhus leviv müra normi. "Ühtlasi tekitab planeeritav hoone lasteaiale liiklusmüra eest varjestuse," ütles Jürisaar.

Kuna hoone jätaks lasteaia mänguväljaku poole valgest ajast varju, pakub arendaja viia mänguväljak teise kohta, mis oleks haridusameti meelest igati otstarbekas. "Mõistame lastevanemate muret lasteaia normaalse toimimise pärast ehitamise ajal ning teeme kõik endast oleneva, et lastel oleks ka sel ajal lasteaias turvaline, kuid need üksikasjad lepitakse kokku projekteerimise ja ehitusloa taotlemise käigus," lausus Jürisaar.

Laadimine...Laadimine...