Tallinna linnavalitsus ja tehnikaülikool loovad ühiselt tarka linna

Homme arutatakse Mektorys, kuidas Tallinn saab kõige ägedamaks targaks linnaks kogu maailmas. Konverentsi näeb ka Pealinna portaalist!

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Tallinna linnavalitsus ja tehnikaülikool loovad ühiselt tarka linna

Toimetaja: Moonika Tuul

Homme arutatakse Mektorys, kuidas Tallinn saab kõige ägedamaks targaks linnaks kogu maailmas. Konverentsi näeb ka Pealinna portaalist!

Reedel, 1. märtsil kell 11 avatakse Mektory (Raja tn 15) suures saalis Tallinna linna ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ühine targa linna initsiatiiv.

Lisaks ühiste targa linna projektide tutvustamisele arutletakse teemal „Kuidas Tallinn saab kõige ägedamaks targaks linnaks kogu maailmas?“.

Ürituse avavad Tallinna linnapea Taavi Aas ja TalTechi rektor Jaak Aaviksoo, lühikese sõnavõtuga esineb ka ettevõtluse ja innovatsiooni abilinnapea Aivar Riisalu.

2018. aasta suvel toimunud TalTechi rektori ja Tallinna linnapea kohtumisel jõuti ühisele arusaamisele, et tuleb aktiviseerida linna ja ülikooli targa linna valdkonna koostööd. Tänaseks on Tallinna linn ja TalTech jõudnud kokkuleppele ühise targa linna initsiatiivi arendamises, mille alguseks  on targa linna tipp-kompetentsikeskuse ja professuuri loomine.

Sel reedel tutvustatavad projektid hõlmavad laia skaalat – alates isejuhtivatest sõidukitest kuni tehisintellekti kasutamiseni turistidele personaalsete marsruutide loomiseks. Samuti tutvustatakse TalTechCity initsiatiivi ja targa linna professuuri eesmärke.

Diskussioonis selle üle, kuidas Tallinn saab kõige ägedamaks targaks linnaks maailmas, kaardistatakse ühiseid koostöökohti ja -võimalusi. Tekkinud ideed formuleeritakse ja arendatakse edasi ühisteks projektiideedeks, mida oleks võimalik koos esimesel aastal käivitada. Kõne alla tulevad näiteks sellised teemad nagu transport ja mobiilsus, energiatõhusus ja taastuvenergia kasutamine, ehitus ja arhitektuur, linnajuhtimine ja kodanike kaasamine, digitaalne linn ja IT-lahendused.

Laadimine...Laadimine...