Tallinna linnavalitsust külastas kõrgetasemeline delegatsioon Keeniast

Tallinna linnavalitsust külastas täna Keenia Vabariigi Mombasa maakonna kuberner Ali Hassan Joho koos kõrgetasemelise delegatsiooniga.

Pilt: Raepress

Tallinna linnavalitsust külastas kõrgetasemeline delegatsioon Keeniast

Tallinna linnavalitsust külastas täna Keenia Vabariigi Mombasa maakonna kuberner Ali Hassan Joho koos kõrgetasemelise delegatsiooniga.

Delegatsiooni võtsid vastu ning Eesti pealinna juhtimisest, elanikkonna operatiivsest teenindamisest ja elektroonilise asjaajamise infotehnoloogilistest lahendustest andsid põhjaliku ülevaate linnapea Taavi Aas, linnasekretär Toomas Sepp ja linna infotehnoloogia direktor Väino Olev. Külalised huvitusid eriti Tallinna arendustegevusest linna planeerimise valdkonnas, sh linna geograafilise infosüsteemi rakendustest. Samuti tunti huvi koostöövõimaluste vastu digitaalsete kaardirakenduste loomisel ja kasutamisel. Visiiti aitas korraldada Eesti aukonsul Keenias pr Kadri Humal Ayal.

Keenia majandus on Ida-Aafrika suurim ning India ookeaniga piirnev Mombasa maakond on riigi üks majanduslikult olulisemaid maakondi. Mombasa maakonnas elab 1,2 miljonit inimest. Aafrika idaranniku suurim Kilindini sadam teenindab Keeniat, Ugandat, Rwandat ja Lõuna-Sudaani. Aastas läbib sadamat 22 miljonit tonni kaupu. Moi rahvusvaheline lennujaam teenindab lisaks riigi- ja Aafrika sisestele lendudele ka regulaarlende Istanbuli.

Portugaallaste poolt 16. sajandil rajatud Fort Jesus kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Keenia arengu suunamiseks on võetud vastu arengustrateegia Kenya Vision 2030, mille eesmärk on viia Keenia sellise majanduskasvuni nagu Aasia tiigritel. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiasektori edendamiseks vastu võetud riikliku programmi kohaselt loodetakse Keeniast arendada Ida-Aafrika info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskus. Avalikud e-teenused valitsuse eri tasanditel on kuulutatud prioriteediks.

Tallinna linn teeb infotehnoloogiliste lahenduste edendamise alal tihedat koostööd Keenia naaberriigi Ugandaga. Mullu hilissuvel käis Uganda delegatsioon tutvumas Tallinna teeninduskeskuste tööga. Külastus toimus arengukoostööprojekti "Uganda kohalike omavalitsuste teeniduskeskuste rajamine ja nende võimekuse tõstmine Tallinna eeskujul" raames. Projekti eesmärgiks on avalike teenuste arendamine Uganda kohalikes omavalitsustes ja hiljem kogu Uganda riigisektoris Tallinna ja Eesti omavalitsuste ning riigiasutuste avalike teenuste osutamise kogemuste, teenindussaalide töökorralduse ning seal kasutatavate IKT lahenduste põhjal. Koostööprojekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Laadimine...Laadimine...