Tallinna linnavolikogu kinnitas vapimärgi saajad

Tallinna linnavolikogu kinnitas neljapäeval linnavalitsuse varasema otsuse anda tänavu Tallinna vapimärk Eesti Teaduste Akadeemia presidendile Tarmo Soomerele ja MTÜ Tallinna Noorte Klubi Kodulinn juhile, ajakirjanikule ja filmitegijale Tiina Mägile.

Pilt: Scanpix

Tallinna linnavolikogu kinnitas vapimärgi saajad (1)

Tallinna linnavolikogu kinnitas neljapäeval linnavalitsuse varasema otsuse anda tänavu Tallinna vapimärk Eesti Teaduste Akadeemia presidendile Tarmo Soomerele ja MTÜ Tallinna Noorte Klubi Kodulinn juhile, ajakirjanikule ja filmitegijale Tiina Mägile.

Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart märkis, et Tallinna järjepideva arengu ja edu taga on meie linna aktiivsed ja tublid inimesed. "Tänavu Tallinna päeval 15. mail, tähistame linna 770 aastast ajalugu juriidiliselt tunnustatud linnana. Linn soovib tunnustada kodanikke, kes oma silmapaistva töö ja pühendumisega on aastate jooksul panustanud linna järjepidevusse ning muutnud Tallinna linna paremaks, turvalisemaks, ilusamaks ja kaasaegsemaks elukeskkonnaks," lisas volikogu esimees Kõlvart.

Taotluse anda vapimärk Tarmo Soomerele pikaajalise panuse eest Tallinna linna arengusse läbi erinevate merendusalaste teadusuuringute, esitas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Taotluse anda vapimärkTiina Mägile Tallinna linna, eriti vanalinna, arengule kaasaaitamise ning suure panuse eest Tallinna linna kultuurielu edendamisel, esitas Kesklinna vanem Vladimir Svet, vahendas BNS.

Linnavalitsuse ettepaneku ja volikogu neljapäevase otsuse kohaselt pälvivad tänavu teenetemärgi kokku 26 inimest.

Tallinna linnavalitsuse ettepaneku kohaselt pälvivad tänavu teenetemärgi ettevõtja ja kunstikollektsionäär Enn Kunila, ajakirjanik Toivo Tänavsuu, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, Vene Draamateatri näitleja Aleksandr Ivaškevitš, Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa, Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi lektor ja ajakirjanik Vitali Belobrovtsev ning kabetaja ja Nõmme kabeklubi juht Heinar Jahu, samuti Liivi Parma pikaajalise ja tulemusliku töö eest kõneravi vajavate laste abistamisel.

Teenetemärgi saavad ka Tallinna Lastehaigla kirurg Lauri Gustavson, Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna, Eesti Draamateatri näitleja Martin Veinmann, politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt, politseikolonel Kristian Jaani, Ida-Tallinna Keskhaigla silmaosakonna juhataja oftalmoloog Maire Geršman, välisministeeriumi nõunik, diplomaat, laulja ja pedagoog Jüri Trei, Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu direktor, keemik ja ühiskonnategelane Andres Kollist ja Tallinna Arbu Lasteaia direktor ja Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse MTÜ juhatuse liige Alvina Maasik.

Ka saavad Tallinna teenetemärgi Tõnismäe Reaalkooli direktor Niina Sõtnik, Tallinna Tehnikaülikooli meresüsteemide instituudi teadur, hüdrobioloog ja ökoloog Kai Künnis-Beres, Tallinna Linnakantselei linna infotehnoloogia teenistuse direktor Väino Olev, Tallinna Linnatranspordi ASi trammiteenuste osakonna juhataja Vahur Kaldas, Tallinna munitsipaalpolitsei ameti registriosakonna juhataja Vladimir Skrobot, Nordic Hotel Forumi tegevdirektor, Nordic Hotels OÜ juhatuse liige Feliks Mägus ja Tallinna Kunstikooli õpetaja Urmas-Jüri Orgusaar.

Teenetemärgi saavad ka Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku juhataja, infektsioonist Kai Zilmer, Eesti Vabaõhumuuseum juhatuse liige Merike Lang ning Postimehe ajakirjanik Uwe Gnadenteich.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...