"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Tallinna loomaaia tubli ninasarvikuemme Kibibi sai kümneaastaseks (0)
04. juuli 2020
Ilja Matusihis

Laupäeval, 4. juulil sai kümneaastaseks Tallinna loomaaia tubli ninasarvikuemme Kibibi. Sel puhul lastakse ta koos järeltulija Kibetaga keskpäeval rahva ette oma tavapärases suure rehvi, sügamisharja ja sinisaviauguga aedikus. Sinna on talitajad meisterdanud talle ka väikese sünnipäevaüllatuse.

Vihmavalingud on hõrendanud loomaaiakülaliste ridu, kuid loomaaiaasukad pigem naudivad taevast alla lahisevat vett ja sellega kaasnenud ilmamuutust, mis lõi õhu lõhnama ja tegi olemise erksamaks. Aasia hiigelveised gaurid seisavad paduvihmas ega taha sisse minna. Elevandid sammuvad kose alla vihmale lisa nõutama. Kulaanid pikutavad mõnuga niiskel pinnasel. Vööthüäänid ja valgesaba-okassead asjatavad vihmavahel aedikus ka päevaajal. Ainult šimpansid on sel nädalal keeldunud õue tulemast ja märjaks saamast.

Vaata galeriid (47)

Mõnda aega tühjalt seisnud naaritsate ekspositsioonis võib nüüd taas naaritsat näha – rahva ette pääses aktiivne ja tegus isane nimega Tobias.

Lumeleopardid Deli ja Otto III vahetati aedikutes ja nüüd näeb rohurikkas ekspositsioonis patseerimas isaslooma. Emane kalakass Rosa-Coral aga armus õueellu niivõrd, et keeldus ühist ekspositsiooniaedikut isasele loovutamast ja nii lasti Otto õueõhku hingama kõrval olevasse väiksemasse aedikusse. Reedel koliti õue ka araraunad ja kuuba amatsoonpapagoid.

Troopikamajas suri viimane emane palvetajaritsikas ja tema asemel pandi uuesti ekspositsiooni kõrbetirtsud.

Juuli- ja augustikuu kolmapäevadel kell 13–14 võib osa saada loomaaialoomade elukeskkonna rikastamisest. Sel kolmapäeval sai vihmasabinatele vaatamata kaasa elada hallhüljeste ja vööthüäänide tavapärasest veidi erinevale toitmisele. Järgmisel kolmapäeval on huvilised oodatud euroopa ja ameerika piisonite aedikute äärde uudistama, mida nende suurte veislastega ette võetakse.

1. juulil tutvustas Päästeamet loomaaiakülalistele ohutut käitumist tule- ja veeõnnetuste ning teiste hädaolukordade puhul. Edaspidi on Päästeameti Põhja Päästekeskuse päästeauto koos meeskonnaga loomaaia läänevärava lähedal igal juulikuu laupäeval kell 10–14.

Esmaspäeval võtsid veterinaarid karvaproove pintšetamariinidelt. Seitsmelt loomalt võetud proovid saadeti Kopenhaageni loomaaeda, kus viiakse läbi Euroopa loomaaedades elavate pintšetamariinide geneetilisi uuringuid.

Tallinna loomaaia liigikaitseuuringute keskuse DNA laboris valminud Eesti lendorava populatsioonigeneetika uuring avaldati teadusartikli kujul rahvusvahelises teadusajakirjas Mammal Research.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.