Tallinna maraton ahvatleb laheda noortejooksuga

"Kooliõpilased on eriti agarad end rekordilise osavõtjate arvuga võistlusele kirja panema," kiitis SEB Tallinna maratoni korraldaja Mati Lilliallik.

Pilt: Scanpix

Tallinna maraton ahvatleb laheda noortejooksuga

Ivo Karlep

"Kooliõpilased on eriti agarad end rekordilise osavõtjate arvuga võistlusele kirja panema," kiitis SEB Tallinna maratoni korraldaja Mati Lilliallik.

12. ja 13. septembril toimuval SEB Tallinna maratonil saab end proovile panna maratonijooksus (42,195 km), poolmaratonil (21,1 km), 10-kilomeetrisel jooksu- ja käimisrajal, 4 kilomeetri pikkusel noortejooksul ja lastejooksul. Korraldajad ootavad tänavu osalema vähemal20 000 spordisõpra.

"Seni maratonile registreerinute arv lubab prognoosida, et nii maratoni kui ka poolmaratoni distantsil on tulemas uus võimas osalusrekord," ütles Lilliallik. "Aga see pole omaette eesmärk, tahame pakkuda liikumisrõõmu kõigile."

SA Eesti Antidoping koos MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubiga korraldab dopingukontrolli ning avab osalejatele ning pealtvaatajatele antidopingu haridustelgi. "Eesmärk on hoida aus sees tervislikke eluviise," ütles Lilliallik

Seekord tuntakse varasemast suuremat huvi ka laupäeval kavas olevate laste- ja noortejooksu vastu. "Noortejooks, mis eelmisel aastal alguse sai, on väga popiks muutumas, kooliõpilased panevad ennast agarasti kirja," rääkis Lilliallik. "See on üks tänavune magnet."
Võistluste korraldaja lisas, et ka neil, kes ise ei jookse, tasub suurt spordipidu vaatama tulla, ja mitte ainult maratoni finišisse Vabaduse väljakule, vaid ka raja äärde.

Näiteks Snelli pargis, kus asub üks paljudest ergutuspunktidest, kõlab ka pillimuusika. "Kes joosta ei taha, tulgu koos perega kaasa elama, sest Baltimaade suurim rahvaspordisündmus väärib seda," lausus Lilliallik.

Maratonist võtab osa ka rekordiliselt palju välismaalasi. Lisaks lähiriikidele tullakse kohale Aafrikast ja Ladina-Ameerikast, aga ka Hiinast, Jaapanist ja Austraaliast. "Esindatud on kõik mandrid peale Antarktika," mainis Lilliallik. "Tallinna ettevõtmine on jõudnud maailma maratonide kaardile."

Sekretariaadi juht Renna Järvalt pani kõigile huvilistele südamele, et registreerumist ei tasu jätta viimasele hetkele, sest stardikohad täituvad väga kiirelt. "Kui maraton ja poolmaraton nõuavad eriettevalmistust, siis 10-kilomeetrine distants on kõigile jõukohane ja just sinna lisandub osalejaid kõige aktiivsemalt."

Info ja registreerimine jooksule www.jooks.ee

------------------------------

Maratoni trass pühapäeval, 13. septembril

Pärnu mnt (Draamateater) – Viru ring – Narva mnt – Pirita tee – Merivälja tee – Merivälja tee kergliiklustee – Pirita tee kergliiklustee – Nafta t – Tuukri t – Ahtri t – Rannamäe tee – Pikk t – Tolli t – Laboratooriumi tee – Suurtüki t – Tornide väljaku kergliiklustee – Snelli pargi kergliiklustee – Toompuiestee – Kaarli pst – Vabaduse väljak.
Ringi pikkus on 21,1 kilomeetrit, seega tuleb täismaratoni jaoks joosta kaks ringi. Võistluskeskus asub Vabaduse väljakul, start antakse Pärnu mnt Draamateatri eest kell 9.

Laadimine...Laadimine...