Tallinna muusikanädal ootab klassikalise muusika reivile

Grupp Algorütmid ja kammernaiskoor Sireen esitavad reivil elektripillidega rikastatud Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise ja Sander Pehki kooriteoseid.

Pilt: Twitter

Tallinna muusikanädal ootab klassikalise muusika reivile

Oliver Õunmaa, Ragne Jõerand

Grupp Algorütmid ja kammernaiskoor Sireen esitavad reivil elektripillidega rikastatud Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise ja Sander Pehki kooriteoseid.

Käimasolev Tallinn Music Week korraldab täna kell 22 Kultuurikatla katelde saalis esimese klassikalise muusika reivi Põhja- ja Baltimaades. 2013. aastal alguse saanud peoliik Classical Music Rave toob klassikalise muusika kuulajani moodsas võtmes. Esitajad lisavad seni pigem korrastatud muusikastiilile vunki ning muusika viiakse uhketest kontserdisaalidest tööstushoonetesse.

Võimas heli ja valgusmäng

"Tallinn Music Week'i märksõna on värskus," ütles muusikasündmuse peakorraldaja Helen Sildna. "Me oleme ausad, ehedad, värsked ja siirad, nagu ka meie festivali pop-up restorani fantastiline marineeritud forell noorte porgandivõrsete, jänesekapsa ja maitsetaimedega."

Kultuurikatlas esinevad ürituse looja Brendan Jan Walsh ehk DJ Mengel ja hollandlasest süvamuusika asjatundja Arthur Gums ehk DJ Berg. "Klassikalise muusika reiv sisaldab endas kõiki tõeliselt ägeda peo elemente: võimsat heli, valgusmängu ning suurepärast muusikat miksivaid DJ-sid," rääkis Walsh. "See on tõestus, et klassikalise muusika saatel on võimalik tantsida. Kultuurikatla loominguline atmosfäär on sedalaadi sündmusteks justkui loodud."

Teiste seas teevad muusikat Valgeir Sigurdsson Islandilt ning Nick Luscombe ja Steve Hellier Inglismaalt. Eesti artistidest esinevad plaadikeerutajad DJ Sander Mölder ning Aivar Tõnso. Grupp Algorütmid ja kammernaiskoor Sireen esitavad elektrilise biidiga rikastatud Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise ja Sander Pehki kooriteoseid.

Eriline kujundus

Spetsiaalse kujunduse loovad reivile kunstnik Marit Ilison ja sisekujundaja Ott Kangur.

Piletid reivile on müügil Piletilevis 7 ja kohapeal 10 euro eest. Kultuurikatel asub Põhja pst 27a, sisse pääseb Kultuurikatla peauksest. Tasuliselt saab parkida linnahalli parklas, tsoonis T5.

Tallinn Music Week toimub sel aastal 25.-29. märtsini, olles järjekorras juba seitsmes. Tegu on Balti- ja Põhjamaade suurima uue muusika festivali ja muusikatööstuse konverentsiga. Klubides ja kontserdisaalides astuvad üles enam kui 200 andekat kohalikku ja välismaist artisti, pakkudes muusikalisi elamusi igale maitsele popist jazzi ja raskerokist klassikalise muusikani.

Konverents aitab naistel olla muusikamaailmas edukas

"Naistel aitab muusika vallas läbi lüüa töökus, suur empaatiavõime ja hoolitsus ümbritseva eest," leidis Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna.

Tallinn Music Weekil toimub ka rahvusvaheline konverents, mis arutab muusikamaailma probleeme. Ühe teemana tuleb kõne alla naiste võimalus muusikamaailmas läbilöömisel.

"Muusikamaailm on rahvusvaheliselt tõesti väga meestekeskne, aga Eesti eripärana on meil muusikaäris väga palju võimsaid naisi – Tiina Lokk on PÖFFI-i ja Anne Erm Jazzkaare juht, Kadri Tali maailmas tuntud dirigent jne. Naistel on muusikatööstuses läbilöömisel abi sellest, et nad on suure empaatiavõimega, hoolivad väga ümbritsevast ning on väga töökad," rääkis Sildna. "Samas tööd peab tegema hästi kõvasti ja kergelt ei tule mitte midagi. Kui vahel öeldakse, et kultuurivaldkond on nagu kuidagi pehmem, siis tegelikult on see väga raske valdkond ning nõuab järje- ja enesekindlust." Music Week kestab veel pühapäevani, kontsertide kava saab vaadata www.tmw.ee

Laadimine...Laadimine...