Tallinna Sadam üürib välja Admiraliteedi basseini äärse ala

Tallinna Sadam kuulutas välja konkurssi, et anda üürile Admiraliteedi basseini äärne vana pääslate ala suurusega 2176 ruutmeetrit.

Pilt: Scanpix

Tallinna Sadam üürib välja Admiraliteedi basseini äärse ala (1)

Tallinna Sadam kuulutas välja konkurssi, et anda üürile Admiraliteedi basseini äärne vana pääslate ala suurusega 2176 ruutmeetrit.

"Juunikuus muutus A-terminali liikluslahendus ja sõidukid suunduvad nüüdsest laevale Logi tänava kaudu, seetôttu jäi Admiraliteedi basseini äärne vana pääslate ala kasutuseta. Otsime sellele alale ajutist lahendust, mis sobiks Vanasadama keskkonda, oleks esteetiline ja ilmestaks mereäärt. Kuna tegemist on A-terminali kõrval asuva alaga, oleks tegevus eelkõige suunatud turismile ja reisijatele," ütles Tallinna Sadama kinnisvara ärisuunajuht Piret Üts BNS-ile.

"Kui pakutakse lahendus, mis on suunatud nii reisijatele kui ka kohalikele elanikele, sobiks see veelgi paremini, sest meie pikaajaline eesmärk on avada sadama ala rohkem linnakodanikele," sõnas ta.

Üürikonkrusis väljatoodud tingimus, et lahendus on ajutine on tema sõnul tulenev käimasolevast Masterplan 2030 konkursist, mille käigus töötatakse välja kogu sadama territooriumit hõlmav terviklahendus sadama-ala kinnisvara arenduseks.

"Masterplan 2030 eesmärgiks on linnalise ja avaliku ruumi ühendamine sadama funktsioonidega. Tallinna Sadamal on plaanis tuua sadamafunktsioonide kõrvale vanasadamasse rohkem linnalist arendust ning muuta piirkond kergesti läbitavaks ning atraktiivseks linnaruumiks," ütles Üts.

Planeeritav üürilepingu pikkus on üks aasta võimalusega lepingut pikendada ühe aasta kaupa, kokku neli korda. Pakkuja taotleb ise kõik vajalikud load ajutiste ehitiste püstitamiseks. Pakutavat maa-ala läbivad tehnovõrgud, mille avariitööde korral on vajalik ajutiste hoonete teisaldamine alalt, seisab konkursitingimustes.

Pakkumuse alghind on 2,5 eurot ruutmeetri kohta kuus, millele lisanduvad kommunaaltasud ja maamaks ning pakkumuse tähtajaks on 14. august 2017. Kokku on üüritava ala suurus 2176 ruutmeetrit.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...